Mario Ančić dvokorakom do četvrtfinala Indoorsa

1

Lakom pobjedom 6-3, 6-2 Mario Ančić je izborio četvrtfinale Zagreb Indoorsa, u kojem ga očekuje Nizozemac Robin Hasse, 79. igrač svijeta

Trebalo mi je malo vremena da se priviknem na njegov servis, ali kad sam mu prvi puta napravio break, dalje je bilo puno lakše, ispričao je Mario Ančić nakon što je na terenu proveo samo sat i 14 minuta. Lako je s turnira ispratio Nijemca Denisa Gremelmayra, dobio 6-3, 6-2 , ali tu ne namjerava stati.
- Već sutra me čeka Robin Haase. Nema odmora, ali to sam i želio, igrati tenis iz dana u dan - kaže Mario Ančić, kojemu je ovo tek drugi turnir nakon dugotrajnih muka s ozljedama.
Iako izgleda da je pobjedu izborio izuzetno lako, mogao je Mario i lakše do pobjede. U prvom je setu iskoristio tek petu break-loptu i nakon toga došao do vodstva. U drugom je setu 'breaknuo' protivnika već u prvom gemu, zatim propustio 0-40 u trećem, ali opet oduzeo Nijemu servis u sedmom gemu. Koliko je dominantan Mario bio na servisu najbolje pokazuju podaci da Gremelmayr nije imao niti jednu priliku za obrat, a na Ančićevu servisu je tijekom cijeloga meča osvojio svega osam poena.
Splićanina u četvrtfinalu očekuje dvoboj s Nizozemcem Robinom Hasseom, 79. igračem svijeta. Mario i Hasse nikada dosada nisu igrali međusobno, no Ančićeva forma gotovo pa garantira proboj među četvoricu najboljih.