Komentari 43

Mario Hezonja u debiju zabio 11, Bogdanović devet u porazu

7

U svom debitantskom nastupu u NBA ligi Mario Hezonja zabio je 11 koševa, od čega tri trice. Na parketu proveo 25 minuta. Orlando je izgubio 88-87 od Wizardsa

Iako je njegov Orlando Magic izgubio za pola koša od Washingtona (88-87), Mario Hezonja u svojoj je prvoj utakmici u NBA ligi ostavio zamjetan trag. Zabio je talentirani hrvatski košarkaš 11 koševa , imao šut 4-9, od čega za tricu 3-5 te imao tri skoka i dvije asistencije.

Super Mario nije počeo u petorci, no ušao je u igru sredinom prve četvrtine i već nakon 20-ak sekundi na parketu zabio je svoj prvi koš u NBA karijeri. Naravno, bila je to trica. Ostao je na parketu do kraja četvrtine koju je završio s osam koševa i dvije osobne.

Nakon toga uslijedila je pauza u Hezonjinoj koloni poena. Svoj idući i posljednji koš zabio je dvije minute prije kraja susreta. Naravno, bila je to trica, njegova treća.

Ukupno je Hezonja proveo na terenu 25 minuta što je najviše od igrača s klupe. Najbolji kod Orlanda Oladipo sa 17 koševa, Harris je dodao 15, Gordon 12...  Magic je imao i posljednji napad za pobjedu, no centar Vučević promašio je šut iz teške pozicije. Wizardse su do pobjede vodili Wall s 22 i Beal s 24 koša.

Bogdanovićevi Netsi izgubili od Bullsa

Sličan učinak kao Hezonja, noćas je imao i Bojan Bogdanović . Najbolji hrvatski košarkaš počeo je na klupi protiv Bullsa, a njegovi su Netsi sezonu otvorili porazom 100-115. Bojan je za gotovo 29 minuta zabio devet koševa uz šut iz igre 3-8, od čega trice 0-2. Imao je i jedan skok te jednu asistenciju. Kod Bullsa, koji su u sezonu startali s dve pobjede, svi iz prve petroke bili su dvocifreni, a najbolji Butler s 24 koša.

Rudež startao pobjedom

Jedini naš košarkaš koji je u prvom nastupu slavio bio je Damjan Rudež . U svoju drugu NBA sezonu Rudež je krenuo s dva koša u četiri minute provedene na parketu. Njegova Minnesota pobijedila je LA Lakerse 112-111, a goste je do pobjede predvodio fantastični Rubio s 28 te igrač s klupe Kevin Martin s 23 koša. Kod Lakersa vratio se dobri stari Bryant s 24 koša.