Komentari 108

Mbappe prvi put bez udarca u okvir nakon 90 minuta u LP, a Englezi su statistički već u finalu

Uprava 'građana' nakon pobjede u Parizu (2-1) već može kupiti karte za let na finale u Istanbul, barem tako tvrdi statistika na bazi 47 utakmica u nokaut fazi Lige prvaka/Kupa prvaka

Nije izgledalo dobro za Pepove trupe, ali nevjerojatni Manchester City preokrenuo je utakmicu protiv PSG-a i s golom prednosti vraća se na Etihad (2-1)! Tako su postali prva engleska momčad u Ligi prvaka (prije Kupu prvaka) koja je u jednoj sezoni pobijedila na šest utakmica zaredom. Zadnji je to put napravio Leeds United u sezoni 1969/70.

Champions League - Semi Final First Leg - Paris St Germain v Manchester City

Nakon 45 minuta za zaborav, dodali su gas 'građani' i u nastavku sretnim golom Kevina de Bruynea izjednačili rezultat - postao je četvrti igrač koji je zabio u tri utakmice Lige prvaka zaredom nakon Messija, Marcusa Rashforda i Neymara. A na klupi engleske momčadi svi su skočili kad je strašan gol za 2-1 zabio Riyad Mahrez!

'Građana' nigdje sat vremena, a onda okrenuli PSG u 7 minuta

Kroz zid je pucao Alžirac i zabio za prednost Guardioline momčadi. Bio je to 26. put da je započeo utakmicu u prvih 11, a 20. gol koji u kojem je sudjelovao, odnosno zabio je osam golova uz 12 asistencija.

Velika pohvala nogometašima Cityja je i to što su ostavili jednog od najboljih svjetskih napadača, Kyliana Mbappea, bez udarca u okvir gola nakon 90 minuta na terenu.

To je prvi put ikad da mladi Francuz nije ni zaprijetio na najvećoj svjetskoj klupskoj pozornici. Uzvrat je za šest dana, u utorak. 5. svibnja na Etihad stadionu u Manchesteru. A statistika kaže da Englezi mogu već krenuti po svoje karte za finale u Istanbulu jer u 47 utakmica u Kupu/Ligi prvaka kad su engleske momčadi u nokaut fazi vodile nakon prve utakmice u gostima, nikad nisu izgubile.

A hoće li statistika ostati stopostotna, saznat ćemo ubrzo...