Komentari 6

Medveščak nakon dva poraza dobio Soči poslije produžetka

1

Dva dana nakon poraza od moskovskog Dinama u produžetku, Medveščak je protiv Sočija opet razigravao za dva boda, ali ovaj put i pobijedio. Bilo je 3-2 za "medvjede"

Niz od dva poraza završio je za hokejaše Medveščaka. Hrvatski predstavnik u KHL-u pobijedio je Soči u Ledenoj dvorani 3-2 zlatnim golom u produžetku. I to samo dvije sekunde prije kraja.

Gosti iz olimpijskog grada poveli su u 16. minuti preko Peterssona, ali već u idućoj minuti radost navijačima u Domu sportova donio je Edwin Hedberg golom za 1-1.

U drugoj trećini "medvjedi" su poveli golom Jamesa Wrighta, ali niti ovaj put na odmor nitko nije otišao s vodstvom. Cory Emmerton izjednačio je za Soči pet minuta prije kraja druge trećine. Kako u trećoj nije bilo golova, utakmica je morala biti odlučena u produžetku.

Dvije sekunde prije kraja dodanog vremena Mark Popović zabio je za važnu pobjedu protiv sedmoplasirane momčadi Zapada. Ovim dvama bodovima Medveščak je došao na 55 bodova, ali i dalje je posljednji u konferenciji s dva boda manje od Slovana i Atlanta, baš kao i u diviziji Bobrov.

- Uh, ne sjećam se jesam li ikad u karijeri zabio gol u produžetku. U ove dvije godine u Medveščaku sigurno nisam - rekao je strijelac pobjedničkog gola.