Komentari 16

Medveščak se vratio od 0-3 do 3-3 pa izgubio zlatnim golom...

8

Gotovo četiri sata trajala je peta utakmica četvrtfinala doigravanja EBEL-a između Medveščaka i Linza u Zagrebu jer je popustila konstrukcija pod ledom u Ledenoj. Austrijanci su na kraju slavili

Medveščak se protiv Linza vratio od 0-3 do 3-3, ali izgubio je u produžetku pete utakmice četvrtfinala EBEL-a 4-3. Austrijanci su tako, nakon poraza u prve dvije utakmice, seriju sasvim okrenuli u svoju korist (3-2).

"Crna krila" iz Linza imala su velikih 3-0 nakon prve trećine zahvaljujući golovima Jonathana D'Averse, Dana DaSilve i Briana Leblera.

Ogled u Domu sportova prekinut je sredinom druge trećine na sat vremena jer je popustila konstrukcija pod ledom. Medveščak je nakon toga sjajno reagirao i sasvim se vratio u utakmicu.

Tero Koskiranta i Harri Tikkanen do kraja druge dionice smanjili su zaostatak domaćina na 3-2, a Drew Schiestel minutu prije kraja upotpunio je veliki preokret "medvjeda".

Hrvatski predstavnik u austrijskoj ligi ipak nije uspio kapitalizirati bolju igru krajem osnovnog dijela utakmice i početkom produžetka i pobijediti. Gol iz velike daljine Fabija Hofera u šestoj minuti dodatka donio je veliko slavlje gostima.

Polufinalna serija igra se na četiri pobjede. Šesta utakmica na rasporedu je već u utorak od 19:15 u Zagrebu, a eventualna sedma u petak u Linzu.