Komentari 14

Messi u 17 minuta zabio 2 gola korejskom All Staru

1

Nakon velikog pritiska domaćina trener Guardiola je ipak stavio Messija u igru. Argentinac je trebao pauzirati zbog nedovoljne fizičke pripremljenosti

Kombinirana Barcelonina nogometna momčad pobijedila je u Seulu All Stars momčad Južnokorejske lige s 5-2 u prijateljskoj utakmici. Trener Barcelone Josep Guardiola planirao je izostaviti svog najboljeg igrača Lionela Messija zbog nedovoljne fizičke pripremljenosti, budući da je Argentinac odradio samo jedan trening prije utakmice. No, nakon velikog pritiska domaćina, pa čak i prijetnji otkazom utakmice, ''budući da je Messi prodavao ulaznice za dvoboj'', Guardiola je ipak popustio, te obećao da će Messi zaigrati. To se na kraju i dogodilo, iako samo 17 minuta. Ušao je u 29. minuti i zadržao se na terenu do kraja prvog poluvremena. No, i to je Messiju bilo dovoljno za dva pogotka, u 43. i 45. minuti. Prvi je gol za Barcelonu zabio Zlatan Ibrahimović u 6. minuti, a u nastavku su se u strijelce upisali Victor Sanchez i Jonathan Soriano. U sastavu Barcelone nije bilo niti jednog igrača iz kadra španjolske reprezentacije koja je na ovoljetnom Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi osvojila naslov prvaka. Zanimljivo je spomenuti i to da je Barcelona, prvi puta nakon sezone 1996/97., zaigrala u zelenim dresovima.