Komentari 123

Messi zabio 34. gol u sezoni: Valdes spasio bod Barceloni

6

Na Mestalli navijači su na gol čekali do 33. minute, a onda je Ever Benega zabio za Valenciju. Barceloni je izjednačenje donio Lionel Messi iz penala u 39. minuti

Nogometaši Barcelone drugu uzastopnu utakmicu u Primeri nisu pobijedili na gostovanju. Nakon poraza od Sociedada, ovog puta su Katalonci odigrali 1-1 na Mestalli protiv Valencije.

Na Mestalli navijači su na gol čekali do 33. minute, a onda je Ever Benega ostao sam na desetak metara od gola Barce te lijepo odmjerenim udarcem pogodio iza Valdesa.

Samo šest minuta kasnije Joao Pereira u šesnaestercu je srušio Pedra, a sudac je bez razmišljanja pokazao na penal. Lionel Messi golmanu 'šišmiša' Guaiti nije dao nikakve šanse i Barca je izjednačila na 1-1. Bio je 34. gol Messija u Primeri ove sezone

U nastavku utakmice nije bilo golova, ali treba izdvojiti dvije velike šanse domaćina. Prvu je u 68. minuti imao Sergio Canales, ali je Valdes bio na mjestu.

Valdes je Barcu spasio u 90. minuti kada je fantastičnom dvostrukom reakcijom spriječio vodstvo domaćina.

Barca je osvojenim bodom povećala prednost ispred Reala na 16 bodova.