Komentari 100

Osijek izašao iz krize: Mierez opet promašio penal, Gyurcsu prvijenac u bijelo-plavom dresu

Momčad Nenada Bjelice izašla je iz krize nakon što je slavila u Gradskom vrtu protiv Šibenika s 3-0. Ivan Santini doveo je Osijek u vodstvo koje je udvostručio Mierez, a pobjedu potvrdio Gyurcso u sudačkoj nadoknadi

Osijek je u rezultatski nevažnoj utakmici slavio sa 3-0 u Gradskom vrtu protiv Šibenika i tako prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede.

Bjelica i Osječani slave 00:59

Mreže su u prvom poluvremenu mirovale. Doduše, Osijek je zabio, ali je VAR poništio gol zbog ometanja golmana Šibenčana, a Mina je pretkraj prvog dijela imao odličnu priliku, ali Ivušić je obranio njegov udarac.

Provokacija ili? Gavranović je proslavio titulu uz izjavu Bjelice

Osječane je u vodstvo doveo Ivan Santini prekrasnim golom u 64. minuti nakon ubačaja Kleinheislera. Bivši 'vatreni' smirio je loptu prsima, a onda neobranjivo pogodio u malu mrežicu.

Osijek i Šibenik susreli se u 34. kolu Prve HNL

Prednost je povećao Ramon Mierez nakon što ga je Bohar nesebično poslužio. Argentincu je to bio 22. ovosezonski gol u HNL-u, a mogao je zabiti i ranije da se iz penala nije ispriječila stativa.

Bivši hajdukovac Adam Gyurcso zamijenio je Kleinheislera u 78. minuti, a u sudačkoj nadoknadi zabio prvijenac u bijelo-plavom dresu za konačnih 3-0.

'Hoćete li mi objasniti koji je to otvoreniji nogomet? Ha-ha...'

Osijek je osigurao drugo mjesto, što mu je najbolji plasman u klupskoj povijesti, a Šibenik je osigurao mjesto među 'elitom' i sljedeće sezone.

90+'

Pitanje pobjednika odavno je rješeno, ali Gyurcso je svejedno zabio u sudačkoj nadoknadi za povećanje vodstva Osijeka.

86'

Ulazimo u posljednjih pet minuta plus sučeva nadoknada. Pitanje pobjednika je rješeno od 73. minute kada je Mierez udvostručio prednost Osijeka.

81'

Tempo igre je drastično splasnuo nakon drugog gola Osječana. Šibenik, po svemu sudeći, neće izbjeći poraz na Gradskom vrtu.

73'

Osijek je udvostručio prednost u Gradskom vrtu. Bohar je poslužio Miereza na drugoj stativi, a Argentinac nije imao težak posao za svoj 22. gol ovosezonski gol u HNL-u čime je učvrstio prvo mjesto najboljih strijelaca.