Komentari 29

Mignolet u 88. minuti obranio penal i pobjedu Liverpoola!

5

Nogometaši Liverpoola otvorili su novu sezonu Premiershipa pobjedom na Anfieldu nad Stokeom 1-0. Zabio je Sturridge u 37. minuti, a penal je obranio Mignolet u 88.

Novo, 22. po redu, izdanje Premiershipa u subotu je krenulo uzbudljivom utakmicom na Anfieldu između Liverpoola i Stokea. Do prve pobjede u prvenstvu došli su 'redsi' slavljem 1-0 golom Daniela Sturridgea u 37. minuti.

Momčad Brendana Rodgersa, koja je dobrim dijelom utakmice prijetila Stokeu u samoj završnici morala je spašavati tri boda nakon što je Daniel Agger neoprezno igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru i skrivio penal. Walters je imao priliku izjednačiti, no njegov šut sjajnom reakcijom obranio je golman Mignolet da bi nakon odbijene lopte zaustavio još jedan šut.

Tom obranom Mignolet je zasjenio fenomenalan nastup Stokeovog golman Begovića, koji je skidao nemoguće spasivši svoj klub od uvjerljivijeg poraza.

Stoke je bio taj koji je imao najizgledniju priliku na početku utakmice nakon što je Huth opalio snažan šut u prečku u 9. minuti. Na drugoj samo dvije minute kasnije Liverpool je zabio Sturridgevim udarcem glavom, no sudac je označio zaleđe. U 13. minuti Liverpool je također pogodio prečku, a ponovno je pucao Sturridge. 'Redsi' su prijetili preko Apsasa i Coutinha, no njihovi šutevi su išli pored gola ili ih je branio Begović.

Konačno, Stokeova obrana je popustila, a Sturridge je donio vodstvo prizemnim udarcem u suprotni kut Stokeova gola s 20 metara.

U nastavku je Begović dvaput sjajno skinuo udarce Hendersona, a u 79. minuti ponovno je spašavao obranivši Gerrardov pokušaj. Šok je uslijedio na drugoj strani nakon Aggerovog igranja rukom, no Mignolet je sve dobre obrane Begovića učinio bezvrijednim obranivši penal.