Mihaljević osmi u Lausanni

S pobjedničkim hicem iz Münchena (21,88) hrvatski rekorder bi osvojio treće mjesto, jer su samo dvojica natjecatelja prebacila tu daljinu. Ovako je završio na zadnjem mjestu

Europski prvak u bacanju kugle Filip Mihaljević osvojio je zadnje, osmo mjesto na mitingu Dijamantne lige u švicarskoj Lausannei s hicem od 20,91 metara, a pobijedio je Amerikanac Joe Kovacs sa 22,65 metara.

Za razliku od natjecanja u Münchenu, gdje je osvojio europsko zlato, Mihaljević u Lausannei nije uspio prebaciti 21 metar, što mu u najjačoj svjetskoj konkurenciji nije moglo donijeti dobar rezultat. S pobjedničkim hicem iz Münchena (21,88) hrvatski rekorder bi osvojio treće mjesto, jer su samo dvojica natjecatelja prebacila tu daljinu.

Sve je s medaljom napokon na mjestu! Mihaljević ostao bez odličja. Pronašli je i vratili mu
Hanžek prvi put na tri lokacije, Sandra poručila konkurentici iz Amerike: Ja se vraćam na tron!

Osim pobjednika Joea Kovacsa to je učinio i njegov sunarodnjak, svjetski rekorder Ryan Crouser čiji je najbolji pokušaj bio 22,05 m, odnosno 60 cm kraći od Kovacsevog. Treće mjesto je osvojio Novozelanđanin Jacko Gill hicem od 21,70 m, a četvrti je bio europski doprvak Srbin Armin Sinančević (21,65 m).

Večerašnjim raspletom Kovacs (23 boda) i Crouser (15 bodova) su osigurali nastup na finalu Dijamantne lige u Zurichu (7. rujna). Za preostala četiri mjesta je više kandidata, a među njima je i Filip Mihaljević. Tom Walsh ima 10 bodova, Sinančević devet, a potom slijede Mihaljević i Talijan Nick Ponzio sa po osam. Šest bodova imaju Gill i Poljak Konrad Bukowiecki koji nije nastupio u Lausannei.

Posljednji miting na kojem će kuglaši skupljati bodove je onaj u Bruxellesu, gdje je njihovo natjecanje na rasporedu 1. rujna.