Milan pobijedio Sevillu i osvojio Superkup

4

Nogometaši europskog prvaka Milana bili su bolji od pobjednika Kupa Uefe Seville 3-1 I osvojili svoj peti europski Superkup

Nogometaši europskog prvaka Milana osvojili su eurposki Superkup pobijedivši Sevillu 3-1 u Monte Carlu. Sevilli tako nije uspjelo obraniti lanjski naslov, a nogometašima Milana ovo je peti Superkup. Prvo poluvrijeme pripalo je Seviili. Nakon dvije promašene prilike s obje strane, poveli su nogometaši Seville Renatovim golom (14.’) nakon ubacivanja Dude. Do kraja poluvremena Seedorf je imao čistu priliku za Milan, ali nije bio precizan. U drugom dijelu gledali smo puno bolji Mlan. To je rezultiralo Inzaghijevim golom za izjednačenje (55.’) nakon izvrsnog ubacivanje Gattusa. Euopski prvaci poveli su u šest minuta kasnije kad je Pirlo dugom loptom pronašao Mareka Jankulovskog koji zabija za 2-1. Do kraja utakmice vidjeli smo još jedan gol. Dragutinović ruši Kaku, čiji udarac s bijele točke prvo brani specijalist za penale Palop, ali lopta se opet odbija do Brazilca koji glavom šalje loptu u mrežu. MINUTA ŠUTNJE ZA ANTONIJA PUERTU Susret između Milana i Seville započeo je minutom šutnje za tragično preminulog nogometaša Seville Antonia Puertu (22), koji je umro od posljedice srčanog udara prije tri dana. Nogometaši i jednog i drugog kluba imali su na svojim leđima i Puertino ime.