Čolak opet strijelac za Malmö, Hrvati zabili tri gola za Muru!

Bivši igrač Rijeke Antonio Čolak u 50. minuti susreta protiv Rige u prvoj utakmici zabio je pobjednički gol, a u uzvratu također se upisao u strijelce. Bio je to njegov osmi gol u deset nastupa

Švedski nogometni prvak Malmö plasirao se u drugo pretkolo Lige prvaka na krilima povremenog hrvatskog reprezentativca Antonija Čolaka koji se u obje utakmice protiv Rige upisao među strijelce.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamo i Valur u Ligi prvaka

Dinamo i Valur u Ligi prvaka 04:24

Švedski nogometni prvak Malmö plasirao se u drugo pretkolo Lige prvaka na krilima povremenog hrvatskog reprezentativca Antonia Čolaka koji se u obje utakmice protiv Rige upisao među strijelce.

Malmö je u prvom susretu pobijedio Rigu s 1-0, a Čolak je pobjednički gol postigao u 50. minuti.

U večerašnjem uzvratnom susretu je bilo 1-1, a Čolak je ponovo bio strijelac. Bivši napadač Rijeke zabio je vodeći gol na utakmici u 33. minuti, a izjednačio je Antonijs Černomordijs u 57. minuti.

Bio je to već osmi Čolakov gol u deset nastupa za Malmö otkako je u ožujku ove godine stigao na posudbu iz PAOK-a.

Najveći problemi: Polarni dan na Islandu i temperatura od 8°C

Podsjetimo, bivši igrač Rijeke je u PAOK preselio u rujnu prošle godine, no u Grčkoj se nije najbolje snašao i novu priliku je potražio u Švedskoj.

U 2. pretkolu Malmö će igrati protiv HJK-a koji je u Podgorici pobijedio Budućnost s 4-0 nakon što je finski sastav u prvom susretu slavio s 3-1.

Dalje ide i Ludogorec koji je na gostovanju pobijedio Šahtjor Soligorsk s 1-0, identičnim rezultatom kao i u prvom susretu.

U 36.kolu 1.HNL sastali se Rijeka i Istra

Pitanje pobjednika razriješio je Kiril Despodov u 70. minuti. Za Ludogorec je branila bivša "jedinica" Gorice Kristijan Kahlina. U idućoj rundi Ludogorec očekuje slovenska Mura.

Mađarski Ferencvaroš nije imao previše problema na gostovanju kod Prištine pobijedivši s 3-1 nakon što je u prvom susretu bilo 3-0.

Junak utakmice bio je bivši igrač Lokomotive Myrto Uzuni koji je postigao sva tri gola za goste (49, 80, 86), dok je strijelac za domaći sastav bio Hoti (67). Roko Baturina je za Ferencvaroš zaigrao u posljednjih nekoliko minuta.

Dinamo traži potvrdu prolaska na Islandu: Evo gdje gledati

Ferencvaroš će u 2. pretkolu igrati protiv Žalgirisa koji je na gostovanju pobijedio Linfield s 2-1 nakon 3-1 pobjede u prvom susretu.

Za goste je od 70. minute igrao Josip Tadić, dok je u 86. minuti u igru ušao Marko Karamarko. Tomislav Kiš i Tomislav Duka nisu nastupili.

CFR Cluj je u Banja Luci izgubio od Borca s 1-2 nakon produžetka, ali ide dalje jer je u prvom susretu pobijedio s 3-1. Za goste je od 80. minute zaigrao Gabriel Debeljuh.