Komentari 2

Mladen Petrić u godinu je krenuo golom za svoj HSV

3

HSV je pobijedio na svom stadionu Freiburg 2-0, a drugi gol za domaćina zabio je Petrić. Bayer je pak zadržao vrh ljestvice pobjedom nad Mainzom

Hrvatski reprezentativni napadač Mladen Petrić odlično je otvorio 2010. godinu. Njegov HSV u prvom ovogodišnjem kolu ugostio je Freiburg i pobijedio 2-0. Mladen Petrić zabio je drugi gol za momčad iz Hamburga u 55. minuti, dok je prvi gol na utakmici zabio Jansen nakon samo sedam minuta igre. Mladen je odlično reagirao nakon ubačaja s desne strane Toruna te je iz blizine zabio lijep gol te tako na najbolji mogući način pokazao da je ozljeda koja ga je veći dio sezone držala izvan travnjaka.
Nakon 18 kola Bundeslige HSV drži treće mjesto na ljestvici ispred Schalkea i utakmicom više. Pobjeda HSV-u itekako puno znači s obzirom da su na taj način zadržali priključak s vodećim momčadima u Njemačkoj.
Na prvo mjesto ljestvice vratio se Bayer pobjedom 4-2 nad Mainzom u Leverkusenu. Dobrom formom ove sezone ne može se pohvaliti Wedrer. Momčad iz Bremena izgubila je u gostima u Frankfurtu od Eintrachta 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Ruus u 57. minuti utakmice. Hertha je u 2010. godinu krenula odlično s obzirom na formu koja ih je pratila u dosadašnjem dijelu sezone. Pobijedili su Hannover 3-0 i tako osvojili polovicu svih bodova iz proteklih 17 kola.