Komentari 53

Oproštaj od Europe: 'Lavovi' su zasluženo preokrenuli 'modre'

1

POTPUNI PREOKRET Dinamo je počeo sjajno golom Špikića u osmoj minuti, a tim se rezultatom otišlo na odmor. Ipak, u poluvremenu Lyon stiže do sasvim zasluženog preokreta i pobjeđuje 1-2

Lyon je pobijedio na Hitrec Kacianu Dinama 2-1. Iako su 'modri' sjajno počeli golom Špikića u osmoj minuti s kojim se rezultatom i otišlo na odmor, nisu uspjeli izdržati do kraja.

U drugom poluvremenu Lyon stiže do sasvim zasluženog preokreta i pobjeđuje 1-2 preko Aouara i Maolide. Ovakvim ishodom Dinamovi juniori i teoretski su izgubili mogućnost nastavka natjecanja na proljeće.

Dinamo je u utakmicu ušao na najbolji mogući način, unatoč nizu problema u koji su im se ukazali uoči utakmice. Nisu mogli računati na Sosu i Božića, svog najboljeg i jedinog strijelca u Ligi prvaka. Lyon se nametnuo u startu kroz posjed, no u osmoj minuti 'modri' su poveli.

Špikić zabio za početak iz snova

Poslije sjajnog prodora po lijevoj strani i kvalitetnog ubačaja Fintića, Špikić se najbolje snašao na suprotnoj stativi i pogodio za rano vodstvo Dinama.

Francuzi su krenuli u presing odmah poslije primljenog gola, u nekoliko navrata do poluvremena uspijevali su probiti obranu po bokovima, no nedostajala im je kvalitetna završnica. Momci Marija Cvitanovića bude se tek pred sam smiraj prve dionice, prijete po boku dvaput, ali bez konkretnog učinka.

U nastavak je Lyon krenuo još silovitije što je kulminiralo u 55. minuti. Dva uzastopna zicera je imao Lyon, ali Horkaš je fantastično to poskidao i spasio Dinamo! Prijetili su Kitala i Caqueret.

Aouar režirao veliki preokret

Ipak, u 66. junak Dinama loše ispucava jednu povratnu loptu pa se gosti vraćaju u igru.  Lyon je kaznio poigravanje domaćih. Horkaš je pri jednom ispucavanju pogodio Maolidu koji je uspio iskontrolirati loptu i zatim je proslijediti najboljem igraču gostiju, Aouaru, koji ne griješi. Fino je plasirao loptu u lijevi kut Horkaša.

Već za četiri minute 'lavovi' ponovo opasno prijete. Aouar je pucao s desetak metara, ali njegov udarac je blokiran. Potom je Lyon ponovo zaprijetio poslije kornera, ali Cognat šalje loptu pored gola, srećom po Cvitanovićevu momčad.

Lyon je apsolutno kontrolirao igru u ovoj utakmici, poglavito u drugom poluvremenu kada su dodatno udarili po gasu, dok Dinamu više niti kontre nisu mogle omogućiti neke veće stvari. Nenadoknadiv zaostatak bila je ozljeda Đuraseka kojega Cvitanović nije imao kim zamijeniti jer je već bio napravio sve tri zamjene.

Završni udarac Maolide

Kapitulacija stupa na snagu u 83. minuti. Gaspar pronalazi Maolidu koji se znalački snalazi pored Dinamove obrane te potom Horkaša matira preciznim udarcem. Mora se priznati, Francuzi su prikazali puno kvalitetniji nogomet danas. Dominirali su posjedom, kreirali i naposljetku realizirali ključne šanse.

U drugoj utakmici skupine Juventus je u gostima svladao Sevillu 2-0 i tako ostao na vrhu skupine s devet bodova, koliko ima i Lyon. Sevilla je na sedam i u zadnjem kolu mora pobijediti Lyon kako bi prošla dalje, dok je Dinamo na začelju s četiri boda.