Mladi Mađar skinuo svjetski rekord i uzeo titulu prvaka

Michael Phelps više ne drži svjetski rekord u 200 metara leptir. S trona ga je maknuo Mađar Kristof Milak koji je sa samo 19 godina srušio rekord i nakon europskog, uzeo i svjetsko zlato...

Pao je kralj plivanja Michael Phelps! Točnije, njegov rekord. Nakon punih deset godina srušen je svjetski rekord u disciploni 200 metara leptir. Mađarski plivač Kristof Milak (19) postao je novi rekorder u disciplini 200 metara leptir.

Prvi plivač ikad koji je otplivao 100 metara ispod 57 sekundi!
Swimming - 18th FINA World Swimming Championships

Milak je završio uturku s vremenom 1:50:73. Phelps je svoj rekord postavio na Svjetskom prvenstvu u Rimu (1:51:51). Milak je postao i prvi svjetski prvak mlađi od 20 godina nakon Phelpsa koji je 2003. s 18 zasjeo na tron svjetskog plivanja.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Daiya Seto, dok je branitelj naslova, Južnoafrikanac Chad le Clos završio treći.

Skandal na SP-u: Povukao se s postolja tijekom kineske himne

Milak je već od ranije europski prvak, a nakon što je sada i svjetski, nagodinu će na Olimpijskim igrama pokušati još jednom stati na pobjedničko postolje sa zlatnom medaljom pa tako osvojiti trostruku krunu.