Komentari 9

'Modri', njega posebno pratite! Utrpao Granadi hat-trick uoči Dinama, Real rutinski s Eibarom

Villarrealov glavni uzdanik Gerard Moreno bio je na razini zadatka uoči okršaja s Dinamom u četvrtak u četvrtfinalu Europske lige. Moreno je zabio sva tri gola u pobjedi na gostovanju kod Granade

Rutinsku domaću pobjedu u dvoboju 29. kola španjolskog prvenstva ostvarili su nogometaši Real Madrida koji su s 2-0 (1-0) nadigrali Eibar.

POGLEDAJTE VIDEO:

Santiago Bernabeu 00:53

Na prvi pogodak domaća je momčad čekala do 41. minute, kad je mrežu zatresao Marco Asensio. Isti je igrač postigao gol i u 37. minuti, ali je poništen intervencijom VAR-a zbog zaleđa. Sve dvojbe oko pobjednika otklonio je u 73. minuti Karim Benzema pogotkom glavom.

La Liga Santander - Real Madrid v Eibar

Luka Modrić je bio u početnoj postavi Reala i igrao sve do 61. minute, kad ga je zamijenio Toni Kroos.

Real Madrid je 19. ovosezonskom pobjedom u La Ligi privremeno došao do drugog mjesta sa 63 boda, tri manje od vodećeg Atletica, a jedan više od trećeplasirane Barcelone. No, "kraljevski klub" ima utakmicu više od obje momčadi.

Eibar je s 23 boda ostao na predzadnjem mjestu i slijedi mu grčevita borba za opstanak u La Ligi.

U prvoj subotnjoj utakmici 29. kola suparnik zagrebačkog Dinama u četvrtfinalu Europske lige, Villarreal, ostvario je uvjerljivu 3-0 (2-0) pobjedu na gostovanju u Granadi, a sva tri pogotka da goste postigao je Gerard Moreno.

VILLARREAL CF v REAL VALLADOLID. LA LIGA 2020/2021. ROUND 8.

Najbolji strijelac 'žute podmornice' prva je dva pogotka postigao već u prvih 18 minuta utakmice. U 7. minuti je realizirao kazneni udarac, a u 18. minuti je pogodio mrežu na asistenciju Triguerosa. Konačnih 3-0 Moreno je postavio u 60. minuti iz još jednog kaznenog udarca.

Granada je najbolju priliku za pogodak imala u 81. minuti, ali je Jorge Molina iz jedanaesterca prebacio vrata.

Villarreal je 11. pobjedom u sezoni došao do 46 bodova i privremeno zasjeo na peto mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Granada s 36 bodova ostala na osmoj poziciji.

Gerard Moreno je sa 19 pogodaka stigao na diobu drugog mjesta ljestvice strijelaca s Luisom Suarezom iz Atletico Madrida, a ispred je samo Leo Messi s 23 gola. Najbolji strijelac Villarreala je time pokazao da potpuno spreman dočekuje prvu utakmicu četvrtfinala Europske lige u kojoj će Villarreal za pet dana gostovati na Maksimiru.