Komentari 52

Mourinho se buni na druge, a šuti kad njegovi udaraju i gaze

''Specijalni'' Portugalac s metra udaljenosti mirno gleda u Garyja Cahilla koji kod 4-2 za Tottenham udara i gazi svog osam godina mlađeg sunarodnjaka Harryja Kanea

Jose Mourinho nesumnjivo je veliki trener. Njegovi rezultati i igra njegovih momčadi to svaki put iznova dokazuju. Nitko mu brojke ne može oduzeti. 'Specijalni' Portugalac nekoliko je puta u javnosti zazivao fair-play i osuđivao prljave poteze igrača suparničke momčadi, no kada su u pitanju njegovi igrači Jose - šuti.

Chelsea je ove sezone fantastičan. Do utakmice na Novu godinu protiv Tottenhama izgubio je samo na gostovanju kod Newcastlea, no na jučerašnjem susretu kod svog gradskog rivala kojeg je prije samo mjesec dana uvjerljivo svladao na Stamford Bridgeu, doživio je težak poraz 3-5

Mourinho je nakon utakmice ponovno glumio žrtvu i ponavljao kako 'ne želi ništa reći jer ne želi biti kažnjen'. Već je nekoliko puta izjavio kako u Premiershipu postoji 'urota protiv Chelseaja', a tužnim glasom je ponavljao i kako se 'boji da će Premiership ostati bez Edena Hazarda' kojeg na svakoj utakmici 'masakriraju protivnički igrači'.

Isti taj Mourinho, koji će za dva tjedna napuniti 52 godine, mogao bi pogledati u 'svoje dvorište' jer snimka pokazuje kako s metra udaljenosti mirno gleda u svog igrača Garyja Cahilla koji u 77. minuti kod rezultata 4-2 za Tottenham udara i gazi svog osam godina mlađeg sunarodnjaka Harryja Kanea koji je do tada zabio dva gola, a samo minutu kasnije i asistirao za 5-2 te po mnogima bio ključni igrač u pobjedi Spursa. Portugalac je pažljivo gledao u događaj i nije ni trepnuo, već je, kada je lopta izašla u aut, samo podigao ruku i tražio od suca loptu za svoju momčad, iako je lagano mogao vidjeti kako je Cahill taj koji je izbio u aut.

Chelsea je ovim porazom izgubio prednost nad Manchester Cityjem te sada s 'građanima' dijeli prvo mjesto uz identični broj bodova, pobjeda, remija, poraza te zabijenih i primljenih golova.