Komentari 161

Fernandes je srušio splitovce, Stanko Mršić dobio je otkaz...

6

Nogometaši Dinama dobili su Split 2-1 u 22. kolu HNL-a na Maksimiru. Gosti su od 19. minute vodili golom Kvesića, ali Fernandes je dvama golovima preokrenuo ogled

Dinamo je preokretom slavio protiv Splita na Maksimiru u 22. kolu HNL-a 2-1. Nakon utakmice trener Splita Stanko Mršić dobio je otkaz.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Marija Kvesića. Za Dinamo je od prve minute na golu počeo Antonijo Ježina koji je stigao posljednjeg dana prijelaznog roka iz Istre.

Obranio je Ježina dva sjajna udarca na početku utakmice, ali kod Kvesićevog gola nije mogao ništa. U obrani je za "modre" debitirao i Jeremy Taravel.

"Modri" se vraćaju u 28. minuti utakmice preko Juniora Fernandesa. Fantastično je Fernandes primio loptu glavom i iz prve opalio kraj nemoćnog golmana gostiju. Split je vrlo dobro stajao na terenu u prvom dijelu, ali u nastavku se potpuno raspao.

Sjajni Fernandes u 53. minuti zabija svoj drugi gol na utakmici za 2-1 Dinama. "Modri" su bili puno bolji, imali su više šansi i lako je mogla još pokoja lopta završiti iza leđa golmana Splita.

Dinamo je u ovoj utakmici predvodio kapetan Domagoj Antolić. Prvi je ovo put da je traka završila oko ruke mladog veznjaka iz zagrebačkih Gajnica.

- Čudna utakmica. Nije bilo dobrog ritma, puno pogrešaka s obje strane. Split je bio bez dosta igrača, ali uvijek čvrst kad igra protiv nas. Čestitam momčadi na tri boda - rekao je trener "modrih" Zoran Mamić i dodao:

- Ježina je primio gol, ali nije kriv za njega, a što se tiče Taravela, on je pokazao klasu iako još nije spreman.

Fernandes: Ovakve pobjede donose naslove

Junior Fernandes bio je igrač utakmice protiv Splita. Zabio je dva gola i preokrenuo utakmicu.

- Naravno da sam sretan zbog dva gola, ali najbitnija je pobjeda. Nismo najbolje otvorili utakmicu, Split je to iskoristio ranim golom. Kad se pogleda svih 90 minuta mislim da je naša pobjeda više nego zaslužena. Uostalom, titule se i osvajaju pobjedama kada momčad ne igra jako dobro - rekao je Fernandes.

Lokomotiva slavila na gostovanju u Puli

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Istru 1961 u Puli 4-2. Budimir i Trebotić zabili su po dva gola za "lokose". Za Istru su zabili Radonjić i Blagojević.

HNL, 22. kolo:

• Dinamo - Split 2-1 (Fernandes 28, 53 / Kvesić 19)
  • Istra - Lokomotiva 2-4 (Radonjić 33, Blagojević / Budimir 22, 41, Trebotić 62, 81)