Komentari 12

Nadal 'poludio' na suca i odbio igrati nakon dugačke svađe!

7

Rasprava krajem prvog seta trajala je gotovo dvije minute, a prvi tenisač svijeta bio je izvan sebe. U jednom trenutku Rafa je sucu čak poručio da neće nastaviti igrati

Rafael Nadal pobijedio je Tomaša Berdycha 7-6 6-1 i plasirao se u polufinale ATP Finalsa. No, nije bilo lako kao što rezultat sugerira, a nervoza je uhvatila Španjolca krajem prvog seta.

Rafa je servirao pri 6-5 za Berdycha, uz 15-15. Lopta je pala oko crte, linijski sudac ostao je nijem, a Nadal je zaustavio poen i tražio 'hawk-eye'. Glavni je odmah odlučio promijeniti odluku pa je dosudio da je lopta bila vani. Upleo se i Berdych, sad je on tražio da se pogleda snimka. Loptica je dirala crtu i poen je na kraju otišao na njegovu stranu. Uslijedila je žučna rasprava Nadala sa sucem. Nije mogao vjerovati da je izgubio taj poen kojeg mu je već dodijelio. Rasprava je trajala gotovo dvije minute, a prvi tenisač svijeta bio je izvan sebe. U jednom trenutku je čak poručio da neće nastaviti igrati.

Sudac je morao dati do znanja Nadalu da ovaj ne može raditi što god poželi na terenu

Ubrzo se ipak sabrao i nanizao šest poena zaredom. Čehu bi možda bilo bolje da je šutio s obzirom da je Nadal nakon svađe zaigrao puno bolje.

- Bila je to velika greška suca. Dozvolio je da Nadal s njima priča dvije, tri, nemam pojma koliko minuta. Ja sam čekao i sudac je stvarno morao pokazati autoritet i nekako dati do znanja Nadalu da ovaj ne može raditi što god poželi na terenu. Trebao je Nadal biti kažnjen - rekao je nakon meča Berdych.