Komentari 49

Najljepši gol u 2016! Golčina Mkhitaryana na Boxing Day...

1

Sjajni Ibrahimović je u 82. minuti povisio prednost 'crvenih vragova' na 2-0, da bi Henrikh Mkhitaryan fantastičnim golom petom četiri minute kasnije riješio pitanje pobjednika

Manchester United je u sklopu 18. kola engleske Premier lige, na popularni Boxing Day, pobijedio Sunderland Davida Moyesa 3-1, koji se vratio na Old Trafford prvi put nakon što je dobio otkaz. United se ovom pobjedom izjednačio s petoplasiranim Tottenhamom koji ima 33 boda.

Mrežu Sunderlanda načeo je Blind u 39. minuti na prvu asistenciju Zlatana Ibrahimovića u zadnjih 20 susreta. Sjajni Šveđanin je u 82. minuti povisio prednost 'crvenih vragova' na 2-0, da bi Henrikh Mkhitaryan fantastičnim golom petom četiri minute kasnije riješio pitanje pobjednika, ponovo na asistenciju Ibrahimovića. Bio je ovo njegov drugi gol za United, a čini se kako je bio u zaleđu. No to ne umanjuje ljepotu ovog prekrasnog gola.

Počasni gol za Sunderland postigao je bivši igrač Liverpoola Fabio Borini.

Od ostalih utakmica Arsenal je slavio protiv WBA 1-0, Burnley je dobio Middlesbrough 1-0, Chelsea nastavlja dominaciju i protiv Bournemoutha 3-0, Leicester je kod kuće izgubio od Evertona 2-0, a West Ham Slavena Bilića pobijedio je Swansea 4-1 na Liberty stadionu.