Komentari 61

Najslađa pobjeda: Cedevita je dobila Zvezdu usred Beograda

1

Košarkaši Cedevite slavili su u derbiju 18. kola regionalne ABA lige u Beogradu protiv Crvene zvezde 80-79. Zvezda je imala zadnji napad i promašila je za slavlje

Cedevita je u reprizi lanjskog finala u Zagrebu pobijedila Crvenu zvezdu usred Beograda 80-79! Zagrebačka momčad slavila je u derbiju 18. kola regionalne ABA lige.

Košarkaši zagrebačke momčadi bolje su otvorili utakmicu i poveli 22-16. Babić i Bilan bili su posebno motivirani u prvom poluvremenu. Zvezda se vratila početkom druge četvrtine, a pet minuta prije odmora i povela 27-25. Cedevita je prebacila na zonu i napravila probleme Zvezdi, no domaćin je u 30. minuti otišao na plus 11 (63-52).

Cedevita je s dvije trice došla na minus pet, a briljirao je Jacob Pullen. Kao i obično. Cedevitin Amerikanac izvlačio je momčad u Valjevu, Istanbulu, protiv Laboral Kutxe... Isto je napravio i u Beogradu. Zvezda nije imala rješenje za njega.

Zvezda je imala 76-74 uoči posljednje minute. Miro Bilan pogodio je tricu, Gudurić uzvratio istom mjestom, a nakon toga Pullen pogađa za plus tri. Gudurić je pogodio novu tricu za izjednačenje, a Pullen u zadnjim sekundama jedno slobodno bacanje. Dovoljno, jer je Kinsey promašio šut za pobjedu...

Pullen je završio utakmicu s 24 koša, Miro Bilan zabio je 19 koševa, dok su kod Zvezde najbolji bili Quincy Miller s 19 i Maik Zirbes sa 17 poena. Nakon 18 kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 15-3, dok je Crvena zvezda pala na 13-5.

"Znali smo da nisu bolji od nas"

- Važna pobjeda. Nastavili smo seriju odličnih rezultata. No moramo biti još bolji. Pullen, White, Babić i Bilan pogodili su važne šuteve. Bilo je to vruće gostovanje, a zadovoljan sam što smo pokazali karakter - rekao je trener Cedevite Veljko Mršić.

- Prava euroligaška utakmica. Odigrali smo dosta pametno, čekali smo našu šansu i dočekali je. Znali smo da nisu bolji od nas - rekao je Miro Bilan.