Komentari 23

Napokon dobra vijest za Dalića, važan adut potvrdio: Počeo sam trenirati, brzo ću biti s momčadi

Napokon dobra vijest za Dalića, važan adut potvrdio: Počeo sam trenirati, brzo ću  biti s momčadi
4

Luka Ivanušec od ovoga je ljeta postao standardni član 'vatrenih', od lipnja je svaki put bio Dalićev izbor od prve minute. Asistirao je protiv Nizozemske, zabio Latviji na Rujevici...

Konačno dobre vijesti, Luka Ivanušec (24) bit će spreman za reprezentativne obveze u studenom. Hrvatska je proteklih dana, porazima od Turske (1-0) i Walesa (2-1), zakomplicirala pohod na Europsko prvenstvo, pa je Zlatko Dalić već najavio promjene za sljedeću akciju, kad će "vatreni" igrati protiv Latvije i Armenije.

Dalić o lošoj igri Vatrenih i ustaškoj koračnici: 'Ne razumijem tko to organizira' 00:48

No u reprezentaciju se sigurno vraća Luka Ivanušec, koji je zbog ozljede gležnja preskočio listopadske obveze. Sjajni ofenzivac Feyenoorda ozlijedio se na dvoboju Lige prvaka protiv Celtica prije točno mjesec dana.

- Krenuo sam individualno trenirati, a nadam se kako ću za nekih 10-ak dana trebao bi se uključiti u treninge s ostatkom momčadi - poručio nam je kratko Ivanušec.

Zlatko Dalić ne treba brinuti, Ivanušec će za 10-ak dana uhvatiti ritam, pa se vratiti na teren. Dobre su to vijesti za trenera Feyenoorda Arnea Slota, ali još bolje za izbornika “vatrenih” Zlatka Dalića. Ivanušec će “vatrenima” protiv Latvije i Armenije biti od velike pomoći. Bivši igrač Dinama za reprezentaciju je upisao 16 nastupa, u tom periodu zabio dva gola.

Euro 2024 Qualifier - Group D - Armenia v Croatia

A i danas je najmlađi strijelac u povijesti "vatrenih", prvi gol za Hrvatsku zabio je prije gotovo šest godina, u ogledu protiv Kine. Ante Čačić je prema Kini (uglavnom) poveo HNL vrstu, a 17- godišnji Ivanušec zabio je za 1-0 u 36. minuti. Na koncu je završilo 1-1, a Hrvatska je kasnije pobijedila na penale 5-4.

Ipak, tek od ovoga ljeta Ivanušec je postao neizostavan član početne postave, Zlatko Dalić ga je u oba dvoboja Lige nacija (Nizozemska i Španjolska), kao i kvalifikacijskim ogledima protiv Latvije i Armenije koristio od prve minute. A tu je asistirao protiv Nizozemske, zabio Latviji...