Komentari 45

Napoli i dalje gazi, Benevento šokirao Strinića, Ciro zabio 4

1

Napoli je u subotu slomio otpor Verone u posljednjih pola sata, a Benevento je upisao i drugu domaću pobjedu u nizu protiv Sampdorije. Ciro Immobile utrpao je četiri gola SPAL-u

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli u susretu je 20. kola na svom San Paolu svladao Veronu 2-0 (0-0), a hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog dobio je simboličnu minutažu ušavši u igru u 87. minuti.

Pogotke za Napolitance postigli su Koulibaly (65) i Callejon (78). Napoli trenutačno ima 51 bod, četiri više od drugog Juventusa koji od 20.45 sati gostuje kod Cagliarija. Verona je pretposljednja, 19. sa 13 bodova.

Nikola Kalinić je u 1-0 (0-0) pobjedi Milana na San Siru protiv Crotonea igrao od 76. minute, dok je Ante Budimir igrao za goste upravo do te 76. minute. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bonucci (54).

Ovom pobjedom Milan je stigao na 10. mjesto sa 28 bodova, koliko imaju i sedma Fiorentina, osmi Udinese i deveti Torino, dok je Crotone 18. sa 15 bodova.

Ivan Strinić nije konkurirao za nastup u momčadi Sampdorije koja je izgubila na gostovanju kod posljednjeg Beneventa sa 2-3 (1-0). Sampdoria je ostala šesta sa 30 bodova, dok je Benevento i nakon druge uzastopne pobjede posljednji, ali sada ima sedam bodova.

Petar Brlek igrao je do 76. minute u 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi Genoe protiv Sassuola. Oba kluba sada imaju po 21 bod te se nalaze na diobi 14. mjesta.

Junak kola bio je napadač Lazija Ciro Immobile koji je postigao četiri pogotka u 5-2 (4-2) gostujućoj pobjedi njegova sastava protiv SPAL-a.

U petak su Chievo i Udinese te Fiorentina i Inter podijelili bodove igravši 1-1, od 18 sati igraju Roma i Atalanta, a od 20.45 Cagliari i Juventus.

REZULTATI 20. KOLA:
Torino - Bologna 3-0 (De Silvestri 38, Niang 53, Iago Falque 85)
Napoli - Verona 2-0 (Koulibaly 65, Callejon 78)
Benevento - Sampdoria 3-2 (Coda 69, 84, Brignola 90+1 / Caprari 45+1, Kownacki 90+4)
Genoa - Sassuolo 1-0 (Galabinov 80)
SPAL - Lazio 2-5 (Antenucci 8-11m, 30 / Alberto 5, Immobile 19, 26, 41, 50)
Milan - Crotone 1-0 (Bonucci 54)