Komentari 16

Naučio veslati prije tri mjeseca i ciljem prošao kao superstar

1

Hamadou Djibo Issaka je 35-godišnji veslač iz Nigera, koji je osvojio srca gledatelja na Igrama svojom požrtvovnosti na 2000 metara. Tek nedavno je naučio veslati...

Ajmo, majstore, možeš ti to, vikao je iz petnih žila službeni spiker s tribina na jezeru Dorney, na kojem se natječu veslači na Olimpijskim igrama u Londonu.

Okupljeni navijači ustali su i uz ovacije pozdravili 35-godišnjeg Hamadoa Djibu Issaku, veslača iz Nigera, dok je prolazio ciljem u utrci samaca.

Veslati je naučio prije tri mjeseca, a 2000 metara je preveslao, potpuno iscrpljen, za osam minuta i 39 sekundi. Minutu i četrdeset sekundi iza pobjednika. U London je došao s pozivnicom organizatora. Trebalo mu je malo manje od deset minuta kako bi zasjenio mnogo poznatije sportaše u svojoj disciplini. Već su ga prozvali “veslački Moussambani”, po plivaču iz Ekvatorijalne Gvineje koji se umalo utopio na Igrama u Sydneyu.