Komentari 2

NBA: Gordan Giriček više ne igra ni u Philadelphiji

1

Gira je prvi put od dolaska u Philadelphia Sixerse propustio utakmicu odlukom trenera, a njegova je momčad izgubila i šesti put zaredom

Nakon što je na zadnje dvije utakmice Philadelphije ostao bez koša, Gordan Giriček vratio se situaciji na koju je navikao u Utahu - odlukom trenera nije ni zaigrao. No iz perspektive Sixersa ništa se nije promijenilo. Izgubili su šesti put zaredom. Ovaj put svladali su je Chicago Bullsi 100-97.
Boston se nakon poraza od Charlottea oporavio u New Jerseyu. Celticsi su slavili 86-77 i s omjerom 30-4 izjednačili najbolji start u klupskoj povijesti. No iako je Garnett bio najbolji s 20 poena i 11 skokova, pobjedu je donijela Bostonova klupa. Bez Garnetta i Piercea na parketu Celticsi su napravili seriju 13-0 u zadnjoj četvrtini i stekli vodstvo koje više nisu ispuštali.
Za Atlanta Hawksima posebno je loš dan. Prvo im je vodstvo lige naložilo da moraju ponovno odigrati zadnju 51 sekundu utakmice s Miamijem, koju su dobili 19. prosinca. Problem je bio u pogrešci zapisničkog stola, koji je Shaquilleu O'Nealu dodijelio šestu, isključujuću osobnu pogrešku. To je prvi put nakon 1982. da će se dio NBA utakmice morati ponoviti, a završnicu će odigrati prije početka iduće utakmice, koju Miami igra u Atlanti. Hawksi su loš dan zaokružili porazom od Washingtona u produžetku 102-98.
Baron Davis ubacio je 20 poena i imao je čak 19 asistencija u pobjedi Golden Statea nad Memphisom, kojem nisu pomogla ni 43 poena Paua Gasola. LeBron James je uz 31 poen dodao osam asistencija i čak 19 skokova, a Cleveland je nakon dva produžetka dobio Charlotte 113-106. Chris Bosh je s 40 poena i 11 skokova vodio Toronto Raptorse do pobjede u New Yorku 99-90.