NBA: Kevin Garnett rastužio bivšu momčad

1

Minnesota Timberwolvesi bili su blizu senzacije u Bostonu, ali njihov bivši suigrač zaustavio je posljednji napad koji im je mogao donijeti pobjedu

Dvoboj najbolje i najgore momčadi NBA lige sveo se na posljednjih nekoliko sekundi. U prvoj utakmici protiv bivših suigrača Kevin Garnett presjekao je napad za pobjedu Minnesote, a Boston Celticsi provukli su se s pobjedom 87-86. Garnett je završio s 10 poena i 16 skokova, Paul Pierce bio je blizu triple-doublea (19 poena, devet skokova, osam dodavanja), a Kendrick Perkins bio je najefikasniji s 21 košem. Wolvese je predvodio Telfair s 18.
Shawn Marion zabio je jedini koš iz igre sekundu prije kraja, no to je bio koš za pobjedu Phoenixa nad Clevelandom 110-108. Najefikasniji kod Sunsa bili su Bell (27) i Nash (26), a Cavsima nije pomoglo 36 poena LeBrona Jamesa.
New Orleans je sedmom uzastopnom pobjedom zadržao senzacionalno prvo mjesto na Zapadu. Prva violina "stršljenova" Chris Paul stao je na samo osam poena, ali je podijelio 14 asistencija. Za zabijanje je zadužen bio Predrag Stojaković koji je pogodio šest trica i završio s 26 poena u trijumfu nad LA Clippersima (111-92).
Najugodnije iznenađenje lige je Portland, ali sinoć su Houston Rocketsi prekinuli njihov niz od 12 domaćih pobjeda. Bilo je 89-79.
Dirk Nowitzki i Josh Howard završili su s po 26 poena i 10 skokova i pomogli Dallasu da pobijedi LA Lakerse 112-105. Na drugoj strani Kobe Bryant zabio je 40, već treći put ove godine.
Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvario je Toronto, koji je uz 32 poena Chrisa Bosha razbio Milwaukee 106-75.
Jason Kidd ostvario je 11. triple-double sezone, a već 98. karijere (13 poena, 11 skokova, 10 asistencija), ali njegov je New Jersey izgubio u Denveru 100-85.
Gordan Giriček nije igrao u novom porazu Philadelphije. New York je bio bolji 89-81.