NBA: "Vrući" Blazersi dobili već desetu u nizu

1

Portland je od prvih 17 utakmica dobio samo pet, a nakon toga čak 10 zaredom. Minnesota je zabila 131 koš za četvrtu pobjedu sezone

Rijetko se događa da od Kobeja Bryanta na utakmici više zabiju čak trojica suigrača, a Lakersi dobiju utakmicu. Ipak, u Philadelphiji, Bryantovu rodnom gradu, slavili su 106-101. Lakerse je predvodio Andrew Bynum s 24 poena i 11 skokova, Fisher i Odom su dodali po 21, a Kobe 19 poena.
Boston se brzo oporavio od prvog domaćeg poraza u sezoni i iskalio se na Chicagu (107-82). Paul Pierce ubacio je 22 poena, Ray Allen dodao je 18, a Garnett je za samo 25 minuta igre ubacio 12 uz sedam skokova i pet asista.
Nakon što su dobili samo pet od prvih 17 utakmica, Portland Trail Blazersi ubilježili su 10. pobjedu zaredom i sad su službeno "najvruća" momčad NBA lige. Svladali su Denver 99-96, a Nuggetsima nije pomoglo po 34 poena Iversona i Anthonyja. Blazerse su predvodili Webster (19), Roy (18) i Aldridge (18).
Na Istoku najbolji niz trenutačno imaju Detroit i Atlanta - po četiri pobjede u nizu. Pistonsi su limitirali Memphis na samo 67 poena, a mladi Hawksi igraju najbolju košarku nakon osam godina. Pobjedom u Washingtonu 97-92 prvi su put nakon 1999. ovako kasno u sezoni na dvije pobjede preko 50-postotnog učinka, a upravo su te '99. zadnji put ušli u doigravanje.
Utah je u Orlandu prekinula niz od sedam gostujućih poraza svladavši Magic 113-94. Učinak karijere ostvario je mladi Paul Millsap (28 poena), a Giriček nije bio ni na klupi. Njegovi dani u državi mormona očito su odbrojani.
Utakmicu s najviše koševa u petak su vidjeli gledatlji u Minneapolisu, gdje su domaći Timberwolvesi došli do tek četvrte pobjede u sezoni. Al Jefferson zabio je 29 uz 13 skokova u pobjedi 131-118 nad Indianom.