Komentari 165

Nemogući promašaji Ljubičića: Četiri 'mrtve' šanse u 10 minuta

Mladi Hajdukov napadač je još uvijek bez gola u HNL-u ove sezone. Na utakmici sa Šibenikom imao je pregršt šansi i niti jednu nije iskoristio. Pogledajte video sažetaka utakmice na Šubićevcu

Hajduk je izgubio na gostovanju kod Šibenika 2-0 i prekinuo dobar niz od tri pobjede i remija protiv Osijeka. Da je ovo bila jedna od onih večeri u kojoj Splićani ne bi zabili da se igralo još pola sata potvrđuju sažeci utakmice i najbitniji dijelovi sudara na Šubićevcu.

POGLEDAJTE VIDEO: Prvi trening Subašića i Melnjaka

Prvi trening Subašića i Melnjaka u Hajduku 01:16

- Ovo je veliko razočaranje, nismo mogli zabiti iz brojnih i čistih šansi. Jako puno igrača nam je falilo, ali ne želim pričati o tome. Izgledali smo dobro na terenu, ali brojni promašaji koštali su nas boljeg rezultata - rekao je trener Hajduka Jens Gustafsson.

Šibenik je slavio fantastičnim golom Mine i pogotkom Ćurića iz penala, no prvo ime susreta ipak je mladi napadač 'bilih' Marin Ljubičić (19). Ušao je u igru na početku drugog poluvremena i propisno se ispromašivao.

Jednostavno ga lopta nije htjela. Ljubičić je večeras na Šubićevcu promašio četiri mrtve šanse u samo 10 minuta! Jednu za drugom. Pa nije ni čudo što je Gustafsson bio potišten nakon poraza.

• 67. minuta - iz velike blizine, s dva, tri metra Ljubičić glavom puca preko gola
  • 71. minuta - Rogić je istrčao na ubačaj i odbio loptu ravno u noge Ljubičića, koji je pucao iz prve i promašio prazan gol
  • 73. minuta - Simić nakon kornera pogađa stativu, a onda pokušaj Katića pa zatim i Ljubičića iz velike blizine brani Rogić, praktički s gol-crte
  • 77. minuta - Ljubičić s osam, devet metara šutira glavom poslije ubačaja, ali mu Rogić sjajno brani i odbija loptu u korner

VIDEO SAŽETAKA UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE

Naravno, večerašnja izvedba ne umanjuje Ljubičićev talent kojeg neizmjerno posjeduje. Činjenica je da će Marin jednog dana biti odličan igrač, s predispozicijama koje posjeduje vjerojatno ga čega svijetla europska budućnost.

I klasnim igračima dogodi se loš dan, no Ljubičić će svakako morati dobro poraditi na realizaciji. U šanse često dolazi, a premalo ih koristi. Ove sezone je još uvijek bez gola u HNL-u.