Komentari 10

Nestvarna utakmica Clippersa i Sacramenta! Ovo se u NBA ligi nije dogodilo gotovo 40 godina

Ivica Zubac zbog ozljede nije mogao sudjelovati u drugoj najefikasnijoj utakmici u povijesti NBA lige. Dario Šarić nije dobio puno prilike pri povratku u Phoenix

Već je prva četvrtina, nakon koje je rezultat bio gotovo egzibicijskih 40-40, nagovještavao da će košarkaši LA Clippersa i Sacramenta ići daleko preko 100 koševa. Utakmica je na koncu otišla u dva produžetka i zasjela na drugo mjesto po ukupnom broju koševa svih vremena, a presudila su - pola koša.

Kako zakucava Zupčeva djevojka 00:36

Kingsi su slavili u Los Angelesu 176-175. Ukupno 351 koš pao je u Crypto.com Areni, što je najveći broj koševa na jednoj utakmici NBA lige od 13. prosinca 1983. Rekord i dalje drži sudar Denvera i Detroita u kojoj su Pistonsi nakon tri produžetka pobijedili 186-184 (368 koševa).

Hrvatski reprezentativac Ivica Zubac zbog ozljede nije mogao sudjelovati u toj utakmici. Malik Monk zabio je 45 koševa za pobjednike, De'Aaron Fox dodao 42 uz 12 skokova, a kod Clippersa je najviše zabio Kawhi Leonard, 44, dok je Paul George ubacio 34 uz deset skokova. U obje momčadi po sedam igrača imalo je dvoznamenkast broj koševa!

NBA: Oklahoma City Thunder at Phoenix Suns

Dario Šarić vratio se u Phoenix nedugo nakon što je u tradeu napustio Sunse. S Oklahomom je izgubio 124-115 uz skromnih 11 minuta na parketu i stopostotnim šutem za tricu kao i slobodna bacanja (2/2), dok je promašio oba šuta za dva poena.

Devin Booker ubacio je 25 koševa za Phoenix, a Isaiah Joe bio najefikasniji kod Thundera s 28 koševa.