Čudesna Lana Pudar (16) do zlata na Europskom prvenstvu!

2

Mlada plivačica od samog je početka postavila dobar tempo i bila ispred kolegica, a na kraju je za pola sekunde završila ispred Dankinje i uzela drugu medalju na Europskom prvenstvu

Prije nekoliko dana osvojila je broncu na 100 metara delfin, a čudo od djeteta iz Mostara sad je stiglo do zlata. Lana Pudar (16) je za Bosnu i Hercegovinu postala europska prvakinja na 200 metara delfin.

European Aquatics Championships

Mlada plivačica je s 2:06.81 oduševila svijet i završila ispred danske plivačice Helene Rosendhal Bach (22) za 49 stotinki (2:07:30) i Talijanke Ilarije Cusinato (22) od koje je bila bolja za 96 stotinki (2:07.77).

Od samog je početka postavila dobar tempo i bila ispred kolegica te je na kraju uspjela završiti ispred iskusnijih kolegica i samo najaviti kakve su velike stvari pred njom.

Motivirala Mostar da izgrade bazen

Šesnaestogodišnja Mostarka Lana Pudar osvojila je u srijedu naslov europske prvakinje na 200 metara leptir na EP u Rimu, a istoga dana u njezinu gradu određena je lokacija Olimpijskog bazena čija je gradnja upravo motivirana uspjesima ove sjajne plivačice.

U finalnoj utrci mlada Mostarka je ostvarila najveći uspjeh karijere nakon što je prije dva dana osvojila broncu u utrci na 100 metara leptir. Pudar je u finalu vodila od starta do cilja i plivala vrijeme 2:06.81. Upravo istoga dana kada je senzacionalno osvojila europsko zlato, predstavnici vlasti su predstavili lokaciju na kojoj će se graditi olimpijski bazen.

Početkom rujna planira se raspisivanje javnog natječaja za izvođača radova na izgradnji Olimpijskog bazena u Mostaru. Novac za izgradnju toga objekta osigurala je Vlada Federacije BiH u iznosu od četiri milijuna eura. Mostarski gradonačelnik Mario Kordić uputio je čestitku Lani i njezinim roditeljima te najavio skoru izgradnju bazena.

- Izgradnja infrastrukture čiji dio je i Olimpijski bazen prioritet je za Grad Mostar i bit će izgrađen za Lanu i sve buduće generacije! Posebne čestitke njezinim roditeljima - napisao je gradonačelnik.

Lana Pudar osvojila je niz medalja na juniorskim natjecanjima i Mediteranskim igrama. Do sada se za velika natjecanja pripremala izvan grada jer u Mostaru ne postoji zatvoreni bazen s dimenzijama za sportska natjecanja.