Komentari 11

Nevjerojatan niz: I u 13. finalu Lige prvaka za redom barem je jedan hrvatski nogometaš!

4

Posljednji put kad su u finale došla dva kluba bez ijednog Hrvata, bili su to Fergusonov Manchester United i Guardiolina Barcelona, još 2011. godine

Do 88. minute Bayern je bio u finalu. Do prve od devet minuta nadoknade imao je u rukama produžetak. Ali s druge je strane bio Real. Mačka s devet života, momčad koja je na svoj karakter u autoritet već izvukla nebrojeno takvih utakmica. Pa je i ovu. U uzvratu polufinala Lige prvaka Real je u Madridu pobijedio Bayern 2-1 i, nakon 2-2 u Münchenu, igrat će u finalu protiv dortmundske Borussije.

VIDEO Modrić se potpisao na transparent 'imalo bi smisla': Vratio se i ispao pravi gospodin 00:41

Davies je u 68. minuti doveo Bayern u vodstvo, 40 minuta nakon što je ušao u igru umjesto ozlijeđenog Gnabryja. Odmah nakon gola u igru je ušao Luka Modrić, umjesto Tonija Kroosa. I opet je bio ključni čovjek, pokretač preokreta!

U 71. minuti poništen je gol domaćina zbog prekršaja u napadu, u 89. je Joselu izjednačio nakon Viniciusove asistencije, a Modrić je pokrenuo akciju. Da bi u 91. minuti Joselu zatresao mrežu, sudac je pokazao na zaleđe, ali VAR je ispravno ustanovio da zaleđa nije bilo i Real je poveo! Igralo se ukupno 15 minuta nadoknade vremena, ali ostalo je 2-1 i počela je fešta na Santiago Bernabeuu. Carlo Ancelotti mahao je i pjevao, a Modrić se popeo na reklamu i skakao s navijačima, slaveći svoj šesti finale Lige prvaka.

Madrid: Liga prvaka, Real Madrid - Bayern Muenchen, Luka Modrić

I nastavak nevjerojatnog hrvatskog niza! Vjerovali ili ne, od 2012. u svakom finalu Lige prvaka igrao je barem jedan hrvatski nogometaš! Te godine sastali su se Bayern i Chelsea i igrao je Ivica Olić, a posljednji put kada su u finale došla dva kluba bez Hrvata sastali su se, u ljeto 2011. godine, Fergusonov Manchester United i Guardiolina Barcelona!

GER, Champions League,  Olympique Lyonnais vs Bayern Muenchen

Sad će, 1. lipnja na Wembleyu, igrati Real Madrid i Borussia Dortmund. S jedne strane hrvatski trener Edin Terzić, s druge neuništivi Luka Modrić. Za nastavak senzacionalnog niza...

Bundesliga - FC Augsburg v Borussia Dortmund

Finala Lige prvaka od 2012. godine

• 2012. München: Bayern - Chelsea 4-5 (1-1)
    Rakitić igrao do 90. minute i zabio gol za Barcelonu
  • 2016. Milano: Real - Atletico 6-4 (1-1)
    Modrić igrao 120 minuta za Real
  • 2017. Cardiff: Real - Juventus 4-1
    Modrić igrao 90 minuta, Kovačić bio na klupi za Real, Mandžukić igrao 90 minuta i zabio gol za Juventus
  • 2018. Kijev: Real - Liverpool 3-1
    Modrić igrao 90 minuta, Kovačić bio na klupi za Real, Lovren igrao 90 minuta za Liverpool
  • 2019. Madrid: Liverpool - Tottenham 2-0