NHL liga: Martin Brodeur nadomak novog rekorda

1

New Jersey je na svom ledu pobijedio Carolinu 2-0. Golmanu domaćih Martinu Brodeuru bila je to 102. utakmica bez primljenog gola u NHL karijeri

Dvije najbolje momčadi na otvaranju NHL sezone i dalje marširaju. New York Rangersi pobijedili su sedmi put u nizu (7-1 omjer) na gostovanju kod Toronta, koji još uvijek čeka prvu pobjedu...
Njujoški su hokejaši slavili 4-1. Njihov najbolji igrač, Slovak Marian Gaborik, upisao je dvije asistencije. Najmanje poen bilježio je u svakoj od osam odigranih utakmica otkako je ljetos potpisao višemilijunski ugovor stigavši iz Minneapolisa. Na istom su omjeru i prvaci Pittsburgh Penguinsi, koji su do sedme pobjede sezone došli domaćim slavljem nad Tampa Bay Lightningom, također 4-1. Penguinsima je to drugi najbolji start u ligu gledajući prvih osam utakmica. Godine 1995. osvojili su u prvih osam dvoboja 15 bodova (7-0-1), dok su na 7-1 bili također 1986. godine. Njihov golman Marc Andre Fleury dobio je svih sedam utakmica u kojima je branio. Sidney Crosby završio je dvoboj s dvama, a Jevgenij Malkin s jednom asistencijom. Capitalsi su u Washingtonu svladali Nashville Predatorse boljim raspucavanjem penala 3-2. Domaćima je Aleksandr Ovečkin najprije donio dva gola tijekom 60 minuta utakmice, da bi potom zabio i jedini gol u raspucavanju kaznenih udaraca. New Jersey Devilsi su na svom ledu pobijedili Carolina Hurricanese 2-0. Golmanu domaćih Martinu Brodeuru (37) bila je to 102. utakmica bez primljenog gola u NHL karijeri. Do izjednačenja rekorda Terryja Sawchuka na vječnoj ljestvici nedostaje mu još samo jedna "prazna mreža".