Komentari 72

Ni Grk nije uspio: Nepobjedivi Đoković u finalu protiv Nadala!

U finalu zemljanog Grand Slama Roland Garrosa čeka nas dvoboj dva velikana ovog sporta, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića. Nole je u nevjerojatnom meču jedva izvukao živu glavu protiv mladog Tsitsipasa

Novak Đoković nekako je uspio slomiti otpor šestog igrača svijeta Stefanosa Tsitsipasa (6-3 6-2 5-7 4-6 6-1), i plasirati se u finale Roland Garrosa. Sve je išlo prema laganoj pobjedi Đokovića, a onda se na terenu odlučio pojaviti Tsitsipas. S dva oduzeta servisa zaredom okrenuo je treći set u svoju korist i dao prostor šansi za iznenađenje. Novak Đoković će u finalu pokušati drugi put na Roland Garrosu pobijediti Rafaela Nadala.

POGLEDAJTE VIDEO: Đoković dobio mural u Sarajevu

Mural Đokoviću kraj Sarajeva 01:13

Đoković je loše otvorio meč na servisu, imao je Grk tri break lopte, no nije iskoristio ijednu. Kako to biva u sportu, ako ne kazniš bit ćeš kažnjen, u sljedećem gemu Đoković radi break koji mu je bio dovoljan za prvi set u kojem više nije Tsitsipasu dao šansu za break.

Nezaustavljivi Nadal juri po 13. RG! Pao je i Schwartzman...

U drugom setu slična priča, Novak je ponudio dvije break lopte Tsitsipasu koje nije iskoristio, a kasnije je Nole zaključio set s dva breaka.

Mlada Poljakinja na osvajačicu Australian Opena u finalu RG-a
Pavić u finalu Roland Garrosa! Mektić posustao u polufinalu

Treći set je bio vrlo napet do samog kraja kad Tsitsipas gubi svoj servis pri rezultatu 5-4. Đoković je trebao samo odservirati za pobjedu i čak je imao meč loptu, ali Tsitsi se ne predaje. Uzima prvom reketu svijeta dva servisa zaredom i uzima set u svoju korist.

French Open

Četvrti set je Tsitsipas otvorio breakom, ali Srbin ga odmah vraća. Stefanos nekako preživljava set, Đoković je propustio nebrojeno mnogo break šansi, a ovog puta je Tsitsipas taj koji kažnjava Noleta i praktički u prvoj prilici breaka Noleta prvi rezultatu 5-4 i odvodi meč u peti set u koji je ušao premoren. Grčevi su počeli hvatati mladog tenisača, kojem možda nije najbolja ideja bila igrati Hamburg u tjednu prije Grand Slama. Đoković peti set uzima 6-1 i zaključuje priču na centralnom terenu u Parizu.

I tako. U nedjelju ćemo gledati ono što se i očekivalo. Klasik između Nadala i Đokovića po 56. put. Španjolac ima čak 12 titula na Roland Garrosu, ali zato Srbin ne zna za poraz ove godine!