Nicević s 15 poena nije uspio pomoći Benettonu

1

Košarkaši Virtusa iz Bologne su domaćom pobjedom nad Benettonom 99-78 izjednačili četvrtfinalnu seriju doigravanja na 2-2

Nakon prve četvrtine bolonjski je sastav imao sedam poena viška (31-24), a na poluvremenu +16 (55-29). U nastavku je Benetton pokušao smanjiti i doći do prilike za pobjedu, ali nije uspio ozbiljno ugroziti domaći sastav. U redovima Benettona hrvatski je reprezentativac Sandro Nicević bio ponajbolji igrač s učinkom od 15 koševa (šut za dva 5/7, sl. bacanja 5/5), uz sedam skokova i tri asistencije za 25 minuta provedenih na parketu. Učinkovitiji od njega unutar momčadi bio je samo DaShaun Wood sa 16 koševa. Kod bolonjskog je sastava najbolji bio Sharrod Ford s 19 koševa i 13 skokova. Odlučujuća peta utakmica na rasporedu je u srijedu u Trevisu. Pobjednika ovog dvoboja u polufinalu očekuje susret s Montepaschi Sienom.