Komentari 52

Nikad nismo dobili: Pakao u Skoplju? Već smo se navikli...

1

Ćiro je ondje ostao bez Europskog prvenstva, a Bokšić je kući išao na nosilima. Bilić se “utopio” u blatu prije pet godina. Pobijedili smo ih samo 2004. u prijateljskoj

Nikad to nisam doživio. Igrači su se zagrijavali 200 metara od stadiona, prolazili su kroz kordon navijača... Nije mi jasno zašto su toliko napaljeni na nas, govorio je u studenom 2007. Slaven Bilić.

U Skoplju je Makedonija Hrvatsku pobijedila 2-0 u blatu “do koljena”. Užasni, katastrofalni uvjeti. Nasreću, nije bilo važno. Na poluvremenu je stigla vijest da je Izrael dobio Rusiju i Euro je bio osiguran i unatoč porazu.

No uspomene su ostale. Sigurno je da se Hrvatska u Makedoniji ne provodi dobro. I Ćiro je još pamti.

- Uh, ta Makedonija će me pratiti cijeli život - kaže Blažević, koji je zbog 1-1 u Skoplju ostao bez plasmana na Euro 2000.

- Bokšića su mi ozlijedili u 18. minuti, morao sam ga odmah izvaditi iz igre. Zamislite, ‘poderali’ su ga toliko jako da je čak i na letu za Zagreb ležao na nosilima - sjeća se Ćiro.

Jedina pobjeda datira iz 2004. godine, ali tad je Klasnić za 1-0 zabio u prijateljskom susretu.

- Čeka te paklena atmosfera - upozorio je i Štimca makedonski izbornik.

I treba mu vjerovati...

Jedinu pobjedu u Makedoniji Hrvatska je ostvarila 2004. godine. U prijateljskoj utakmici

• 1-1

U lipnju 1999. Ćiro nije uspio dobiti Makedoniju i zbog toga Hrvatska nije otišla na Euro

• 2-0

U studenom 2007. Hrvatska je izgubila, ali nije bilo važno. Znali smo da idemo na EP

Janevski: Cilj je biti bolji, kao u Zagrebu

U Zagrebu smo igrali odlično, bolje od Hrvatske. Nametnuli smo se, stvarali prilike. Od svojih igrača tražim da takvu igru ponove u ovoj utakmici, rekao je makedonski izbornik Čedomir Janevski.

- Igrači vjeruju da možemo dobiti, ja također - dodao je.