Komentari 69

Nishikori je šokirao Đokovića, Srbin se žalio na bol u ramenu

4

Japanac Kei Nishikori, 32. tenisač svijeta, pobijedio je prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića 2-6, 7-6, 6-0 u polufinalu ATP turnira u Baselu. Novak se žalio na ozljedu

Novak Đoković pretrpio je četvrti poraz ove sezone, a tek drugi u meču kojeg je odigrao do kraja. Đoković je krenuo s 43 pobjede u nizu ove sezone, a onda ga je u polufinalu Roland Garrosa zaustavio Roger Federer u četiri seta. Nakon toga slijede dva poraza zbog ozljeda, u finalu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju protiv Andyja Murrayja, a nakon toga i u polufinalnom susretu Davis Cupa između Srbije i Argentine u Beogradu, u meču protiv Juana Martina del Potra.

Nešto slično i u ogledu protiv 32. tenisača svijeta, Japanca Keija Nishikorija u polufinalu ATP turnira u Baselu. Krajem prvog seta, kojeg je Srbin dobio 6-2, potužio se na bolove u ramenu zbog čega je uzeo i medicinski time-out.

Ipak, Đoković je imao priliku za pobjedu. U drugom setu je nadoknadio break zaostatka, te je pri vodstvu 5-4 bio na dva poena od pobjede. Nakon što je izgubio tie-break sa 7-4, u trećem setu je Đoković ostao bez ijednog gema. Đoković je lani lagano dobio Nishikorija u Roland Garrosu u tri seta u njihovom jedinom prethodnom meču.

Federer, koji je prošle godine osvojio četvrti naslov pobjednika u svom rodnom gradu, igrat će u drugom polufinalu protiv sunarodnjaka Stanislasa Wawrinke.