Komentari 11

Ništa od Mastersa: Marin Čilić ispao od Štepaneka

1

Češki tenisač Radek Štepanek pobijedio je Čilića 4-6, 6-3, 6-3 u četvrtfinalu turnira u Baselu i sada je jasno da neće igrati na Mastersu u Parizu

Morat ću jako dobro odigrati ako želim ostati u utrci za London. Bit će dobro ako se plasiram, ali nije mi to prioritet ove sezone, rekao je Marin Čilić, 13. tenisač svijeta, uoči ATP 500 turnira u Švicarskoj.
Plasmanom u četvrtfinale Basela Međugorac je zaradio 90 bodova. Morao bi igrati finale, ili čak osvojiti turnir ne bi li dobio “vjetar u leđa” uoči Pariza. Na žalost, Radek Štepanek nije imao razumijevanja...
Češki tenisač pobijedio je 21-godišnjeg Hrvata na središnjem terenu 1,7 milijuna eura vrijednog turnira u Švicarskoj. Slavio je 4-6, 6-3, 6-3 i tako ostao u utrci za završni turnir osmorice najboljih tenisača u sezoni.
Nakon što je s dva breaka otvorio meč, činilo se da će naš tenisač ponoviti Roland Garros ove godine, kada je u tri seta “pomeo” 30-godišnjeg Čeha. Štepanek je vratio jedan break, ali je Čilić uspio izvući set. Ostatak meča protekao je u Radekovoj dominaciji. Break na startu drugog seta, break na startu trećeg seta i Štepanek je osigurao polufinale.
Bio je ovo njihov treći službeni meč na Touru i druga pobjeda za tenisača koji je u karijeri osvojio četiri naslova. Marin je nakon četvrtfinala US Opena igrao dosta dobro, došao do dva finala (Peking, Beč), ali u niti jednom slučaju nije otišao do kraja.