Komentari 20

Nogometašice Splita imale sve pa izgubile u zadnje tri minute

1

Splićanke su bile na pragu velikog iznenađenja, ali nažalost, nisu uspjele izdržati do kraja utakmice. Vodile su 2-1 do 90. minute, da bi tri minute kasnije primile još jedan gol (2-3)

A bile su tako blizu. Nogometašice Splita nisu uspjele pobijediti u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za Ligu prvakinja u ukrajinskom Vysokiyu. Bolje su od njih bile domaće predstavnice iz Zhytlobuda rezultatom 2-3 (2-1).

A sve je izgledalo tako dobro za Splićanke. Utakmicu su otvorile ranim golom. U 40. sekundi utakmice kapetanica Anela Lubina poslala je projektil iza leđa Sanina za veliko slavlje u redovima Splita. No, nakon toga Ukrajinke su počele pokazivati zašto su favoritkinje i preuzele inicijativu koju su okrunile deset minuta kasnije s(p)retnim golom.

Pucala je iz slobodnjaka Apanašenko, Alves nije najspretnije reagirala i odbila je loptu u prečku, ali u padu je ista prešla gol liniju za poravnanje rezultata.  No, Tea Pedić iznenadila je sve i ubacila se iza zadnjeg reda domaćih nogometašica i hladno poentirala za 2-1 u 29. minuti. Odolijevale su svim napadima protivnica Splićanke sve do poluvremena.

I u nastavku su jurišale Ukrajinke prema golu Splićanki, ali nikako nisu uspijevale zabiti. Odolijevale su hrvatske nogometašice, ali u onim posljednjim, presudnim trenutcima, više nije bilo snage. Prvo je nakon loše reakcije golmanice Alves dosuđen penal kojeg je zabila Apanašenko, a zatim je ista igračica tri minute kasnije zabila za erupciju oduševljenja među Ukrajinkama.

Bilo kako bilo, Splićanke do kraja turnira moraju odigrati još dvije utakmice, a još imaju šanse proći u Ligu prvaka. Sljedeću utakmicu igraju u subotu, 10. kolovoza protiv bjeloruskog Minska.