Novi kaos u Ajaxu: Zbog sukoba interesa suspendirali direktora!

Duboko smo zgroženi s time što se dogodilo u Ajaxu, jer je to vrlo štetno za klub i sve koji ga vole. Postupci Alexa Kroesa nisu u skladu s onim što Ajax zastupa, priopćio je nizozemski klub

Nizozemski velikan Ajax ponovno je u velikim problemima. Naime, nadzorni odbor kluba odlučio je smjesta suspedirati Alexa Kroesa, izvršnog direktora kluba. Ajax se odlučio za taj potez nakon što je saznao kako je Kroes kupio više od 17.000 Ajaxovih dionica tjedan dana prije nego što je dobio posao u Ajaxu početkom kolovoza.

Ajax je sve potvrdio u službenom priopćenju u kojem navodi kako je insajdersko trgovanje zakonom zabranjeno, stoga bi Kroes mogao snositi ozbiljne posljedice.

Europa League - Group B - Ajax Amsterdam v Olympique de Marseille

- Duboko smo zgroženi s time što se dogodilo u Ajaxu, jer je to vrlo štetno za klub i sve koji ga vole. Postupci Alexa Kroesa nisu u skladu s onim što Ajax zastupa. Vrijeme njegove kupovine dionica ukazuje na trgovanje povlaštenim informacijama. Takvo kršenje zakona ne može tolerirati javno poduzeće, posebno jer se radi o predsjedniku uprave. Nakon pažljivog razmatranja, nadzorni odbor je zaključio da je Kroesova pozicija direktora Ajaxa neodrživa - stoji u priopćenju Ajaxa.

Nizozemci: Ajax otpisao tri Hrvata koje je platio 31 mil. €

Ostali članovi nadzornog odbora preuzet će Kroesove dužnosti dok Ajax ne pronađe njegovu zamjenu.

Sosi desetak minuta u pobjedi Ajaxa, a Ivanušec zbog ozljede propustio slavlje Feyenoorda

Podsjetimo, Ajax je na jesen dao otkaz sportskom direktoru Svenu Mislintatu, koji je doveo trojicu Hrvata u klub (Josipa Šutala, Jakova Medića i Borne Sose). Tako se produbljuje kriza u klubu koji je tek na petom mjestu nizozemske lige s 44 boda u 27 utakmice.