Komentari 6

Novi poraz Bjelice, Rizespor uzeo sva tri boda u Trabzonu

2

Momčad Nenada Bjelice nije najbolje ušla u tursko prvenstvo. Nakon pobjede protiv Antalyaspora na otvaranju, Trabzonspor je prvo izgubio u gostima kod Galatasaraya, a u subotu i od Rizespora kod kuće (2-3).

Gosti su na poluvremenu imali 2-0 zahvaljujući golovima Mocsija i Kesera, Bakasetas je donio Trabzonsporu nadu u 58., no osam minuta kasnije Rizespor ponovno odlazi na dva gola prednosti. Destan je u 83. zabio za smanjenje zaostatka i napetost u finišu utakmice, no Bjeličina momčad nije uspjela doći do boda.

Svih 90 minuta u redovima poražene momčadi odradio je Filip Benković, dok je Tonio Teklić na poluvremenu ostao u svlačionici. Mislav Oršić je zbog ozljede i dalje 'izvan stroja', a vratiti bi se trebao početkom sljedeće godine.

- Čestitam našem suparniku, zaslužio je pobjedu. Moglo je završiti i drukčije, ali nismo iskoristili brojne prilike. Nije lako, imamo desetoricu novih igrača. Još se privikavaju. A tu je i dosta mladih. Ovo je proces. Moj je posao stvoriti timski duh. Oni koji tome ne mogu doprinijeti, neće biti s nama. Niti jedan igrač nije veći od kluba. Nitko nije veći od Trabzonspora - kazao je Bjelica nakon susreta.

Brdo kod Kranja: Mislav Oršić odradio trening s Trabzonsporom Nenada Bjelice

Trabzonspor nakon tri kola drži 12. mjesto na tablici, a mogao bi i pasti za još nekoliko pozicija, ovisno o ostalim rezultatima ostalih utakmica kola.