Komentari 52

Novi uspjeh hrvatskih heroja: Budetić brončani u Londonu!

1

Branimir Budetić (22) osvojio je brončanu medalju na Paraolimpijskim igrama u Londonu u bacanju koplja. Peta je to medalja koju su osvojili naši sjajni sportaši...

Hrvatski sportaši ne staju. Na Paraolimpijskim igrama osvojili su već petu medalju pod zastavom Lijepe naše. Branimir Budetić (22) brončani je u bacanju koplja u konkurenciji slabovidnih. Budetić je brončanu medalju osvojio hicem od 56.78 metara, a ukupno je osvojio 943 boda.

Prvo mjesto pripalo je Kinezu Zhu Pengkaiu s novim svjetskim rekordom (64.38 metara i 1050 bodova), a srebro je osvojio Iranac Sajad Nikparast 63.15 metara (1035 bodova).

Budetić je prije četiri godine na Paraolimpijskim igrama u Pekingu senzacionalno osvojio srebrnu medalju. Imao je samo 18 godina. Nastavio je sa sjajnim rezultatima i u Hrvatsku se vraća s novom olimpijskom medaljom.

Počeo s rukometom, zbog bolesti izgubio vid

Branimir Budetić bavio se sportom od djetinjstva. Počeo je s rukometom. Zbog bolesti ostao je bez vida. Nije odustao. Na SP-u do 16 godina 2006. godine bio je prvi u bacanju kugle, drugi u utrci na 400 metara i četvrti u bacanju koplja. Na Paraolimpijskim igrama u Pekingu stigao je do srebra. Ove je godine na Euru u Nizozemskoj osvojio broncu.

Peta hrvatska medalja na Igrama

Peta je to već medalja koju su osvojili hrvatski sportaši u Londonu. Mihovil Španja na 100 metara leđno bio je brončani, Darko Kralj osvojio je srebro u bacanju kugle, Mikela Ristoski bila je brončana u skoku u dalj, Zoran Talić osvojio je srebro u skoku u dalj i na koncu, sjajan podvig 22-godišnjeg Budetića i bronca u bacanju koplja.