Komentari 14

Vedrana Malec nastupila prva, osvojila 59. mjesto u skiatlonu

3

Čast prvog nastupa od hrvatske delegacije imala je Vedrana Malec. Osvojila je 59. mjesto u skiatlonu sa sedam minuta zaostatka za pobjednicom Marit Bjoergen

Zimske olimpijske igre u Sočiju za Hrvatsku su počele nastupom Vedrane Malec (24). Malec je nastupila u skiatlonu, a osvojila je 59. mjesto od 61 natjecateljice. Disciplina je to skijaškog trčanja, a ruta iznosi 15 kilometara. Klasičnim stilom trčalo se 7,5 km, a još toliko slobodnim stilom.

Zlatnu medalju obranila je Marit Bjoergen, a Vedrana je imala vrijeme 45:52 i za pobjednicom je zaostala sedam minuta i 18 sekundi.

Predsjednik Josipović posjetio olimpijce

Jutro nakon otvaranja Ivo Josipović je posjetio Hrvate u Olimpijskom selu.

Tamo su svi osim Ivice Kostelića, koji je u unajmljenoj kući.

Trening spusta bez Ivica Kostelića

Održan je posljednji trening spusta. Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić odlučio je propustiti trening, dok je drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim utrku završio na 22. mjestu, sa zaostatkom od 4.24 sekunde za vodećim Bodeom Millerom.

Podijeljene prve medalje

Prvo zlato u Sočiju osvojio je Amerikanac Sage Kotsenburg. On je pobijedio u snowboardu u disciplini akrobatske figure.