Odličan nastup Hrvata u finalu SP-a: Filip najbolji Europljanin

Amerikanci su osvojili sve tri medalje u finalu bacanja kugle na Svjetskom atletskom prvenstvu u Eugeneu, a Filip je bio na razini najboljega ovosezonskog rezultata

Hrvatski rekorder Filip Mihaljević (27) zauzeo je šesto mjesto u finalu bacanja kugle na Svjetskom atletskom prvenstvu u Eugeneu.

03:18

Mihaljević je bacio kuglu 21,82 metra, 12 centimetara manje od hica u lipnju prošle godine u Karlovcu, kada je postigao hrvatski rekord s 21,94 metara, a ove sezone je kuglu dobacio do 21,84 na dvoranskome mitingu u poljskom Torunu.

Sve tri medalje u kugli osvojili su Amerikanci. Ryan Crouser je zlatni s 22,94, Joe Kovascs srebrni s 22,89, a Josh Awotunde brončani s osobnim rekordom 22,29 metara.

Kako je četvrto mjesto osvojio Novozelanđanin Tom Walsh (22,08), a peto Brazilac Darlan Romani (21,92), Mihaljević je bio najbolji Europljanin. Idući u poretku, Talijan Nick Ponzio, bacio je metar kraće i završio deveti.

World Athletics Championships

Martin Marković bio je 23. u kvalifikacijama bacanja diska i nije se uspio plasirati u finale. Marković je bacio 60,59 metara, više od tri metra manje od osobnog rekorda (63,62), postavljenog lani u Karlovcu.