Komentari 71

Olmo nakon gola: Razočarani smo, ali borimo se za 2 trofeja

1

Dani Olmo (21) zabio je prvi gol u dresu RB Leipziga nakon 23 minute na terenu protiv Eintrachta (3-1), no to nije bilo dovoljno njegovoj momčadi za prolaz u četvrtfinale Kupa. Sad se okreću novim izazovima

Naravno da smo razočarani rezultatom. Moramo naučiti iz pogrešaka i nastaviti naporno raditi. Još se borimo za dva trofeja - u Bundesligi i Ligi prvaka. Želimo biti bolji u nadolazećim tjednima, jasno je poručio Dani Olmo (21), novi igrač RB Leipziga koji je u drugom susretu za novi klub zabio prvijenac.

Za samo 44 minute: Pogledajte Olmov prvijenac u RB Leipzigu
Za samo 44 minute: Pogledajte Olmov prvijenac  u RB Leipzigu

No, to nije bilo dovoljno njegovom klubu da izbori četvrtfinale Njemačkog kupa jer su nakon Olmovog gola za 2-1, gosti iz Leipziga primili i gol za 3-1 te je Eintracht prošao u daljnju fazu natjecanja. Ljut je bio trener gostiju, Julian Nagelsmann.

- Trebali smo povesti, ali nismo mogli zabiti. Nakon što smo na glupi način primili gol, bilo se jako teško vratiti u utakmicu. U ovom trenutku na terenu ne radimo ono što treniramo. To nije dobro - rekao je trener RB Leipziga.

firo: 04.02.2020, football, DFB-Pokal, round of 16, season 2019/2020, Eintracht Frankfurt - RB, Red Bull Leipzig

Podsjetimo, Nakon što je protiv Borussije Mönchengladbach odigrao 21 minutu (2-2) u ligi, protiv Eintrachta je ušao početkom drugog poluvremena i u 69. minuti zabio na asistenciju Angelina. Igrač Manchester Cityja na posudbi poslao je prizemnu loptu s lijeve strane prema rubu šesnaesterca, kroz noge ju je propustio Timo Werner, a na nju je natrčao Dani Olmo i precizno po travi zabio u lijevi kut gola Kevina Trappa te tako smanjio prednost domaćih u Kupu (2-1).

Nisu uspjeli gosti stići do 2-2, već su u zadnjim minutama primili još jedan gol. Zabio je Filip Kostić drugi put na utakmici za potvrdu prolaska Eintrachta u četvrtfinale natjecanja (3-1).