Komentari 22

Opet spasio Bayern: Ivica Olić asistirao za pobjedu

10

Nogometaši Bayerna pobijedili su Fiorentinu na svom stadionu 2-1 u osmini finala Lige prvaka. Ivica Olić asistirao je za pobjednički gol domaćina

Arjen Robben opalio je iz sve snage s petnaestak metara, Frey jedva brani, no lopta dolazi do Van Gaalova spasitelja Ivice Olića, koji loptu glavom šalje do Klosea. Njemačkom reprezentativcu nije bilo teško s pet metara spremiti loptu u prazan gol i Bayern u 89. minuti dolazi do, za njih, velikih 2-1. Olić i Pranjić utakmicu su počeli na klupi, a Bayern je gotovo cijelu utakmicu igra jako loše. No na njihovu sreću niti Fiorentina nije djelovala kao momčad koja zaslužuje biti u osmini finala najtežeg svjetskog klupskog natjecanja. Poveo je Bayern golom Robbena iz sumnjivog penala u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Izjednačila je Fiorentina već nakon pet minuta drugog dijela golom braniča Kroldrupa nakon gužve u kaznenom prostoru Bavaraca. Veći dio drugog poluvremena bio je kao preslikan iz prvih 45 minuta, no u 66. minuti u igru umjesto Gomeza i Müllera ulaze Klose i Olić i domaći napad djelovao je znatno opasnije. I upravo je novi napadački dvojac bio glavni 'krivac' za pobjedu Bayerna. No i ovaj put Uefa je pokazala da doista ima čudne kriterije u određivanju sudaca za utakmice Lige prvaka. Nakon što je uništio Chelsea u prošlogodišnjem polufinalu, sudac Tom Henning Ovrebo je i na Allianz Areni da ne zaslužuje suditi ni školsku ligu, a kamoli nešto tako veliko poput Lige prvaka. Osim što je Klose pobjednički gol zabio iz debelog zaleđa, Ovrebo je prestrogo dao crveni karton Fiorentininom Gobbiju, a sudački stručnjaci vjerojatno bi mu nabrojili još desetak čudnih pogrešaka.