Komentari 75

Oscar spasio prvaka Europe, ušao i zabio nakon 10 sekundi

7

Brazilac Oscar zamijenio je Matu u 82. minuti, a nekoliko sekundi kasnije je prvi put dodirnuo loptu. Drugi dodir mu je bio dovoljan za gol i pobjedu Chelseaja u Pragu

Igrala se 82. minuta 1/16 finala Europske lige u Pragu, a Oscar je odigrao dupli pas s Hazardom i rutinski zabio u bliži kut za 1-0 pobjedu nad Spartom. Brazilac je u igru ušao  niti 10 sekundi ranije kada je zamijenio Matu.

Još jednom je dokazao da vrijedi svih 32 milijuna eura koliko ga je Chelsea platio u srpnju.

Aktualni prvak Europe ispao je još u grupnoj fazi Lige prvaka i osvajanje trofeja u ovom natjecanju je imperativ, a samo remi protiv nekoliko puta jefitinije momčadi bio bi ravan porazu. Ovako će uzvrat biti tek formalnost.

Uvod utakmice u potpunosti je pripao Chelseaju, ali se s vremenom Sparta oslobodila očigledne impresioniranosti i pokazala da može biti opasna, iako je razlika u kvaliteti bila vidljiva. Treba izdvojiti sramotno lošeg Torresa koji gol ne bi dao niti da je duplo veći. U 35. minuti je nakon kontre upropastio čistu priliku s 10-ak metara, nije 'pošteno' niti pucao, lopta je jedva došla do golmana.

Manuel Pamić igrao je posljednjih devet minuta.

Blamaža Napolija

Od ostalih utakmica treba izdvojiti 3-0 domaći poraz Napolija od Viktorije Plzen. Napolitanci su igrali u kombiniranom sastavu, ali s većinom prvotimaca, Cavani je igrao svih 90 minuta. Iako im je Europska liga nebitna jer se bore za naslov u Serie A, ovo je ipak pretežak poraz.

Zenit je potpuno nadigrao Liverpool i zasluženo pobijedio 2-0, golovima Hulka u 69. i Semaka tri minute kasnije.

Dinamo je u Kijevu remizirao s Bordeuxom, bilo je 1-1. Poveli su domaći golom Harune nakon 20 minuta, a u 23. je konačni rezultat postavio Obraniak. Vida je igrao cijelu utakmicu, Kranjčar do 61. minute, a Vukojević nije ulazio u igru.