Komentari 18

Osječani sigurni protiv Splita: S vrha čekaju rasplet derbija...

1

Koliko je Osijek dominirao svjedoči i statistika s poluvremena prema kojoj su imali devet pokušaja, šest u okvir gola, a Split niti jedan. Strijelci su bili Perošević i Vojnović (dvaput)

Osijek je stigao do četvrte uzastopne pobjede u prvenstvu, s 3-0 je bio bolji od Splita. I dok su ove sezone u gostima Osječani odnijeli sve bodove, ovo im je tek druga domaća pobjeda. Točnije, sve bodove koje su prosuli (pet), prosuli su pred svojim navijačima.

Osijek je dominirao prvim dijelom, pokušavao napasti, ali bile su to većim dijelom samo polušanse. Prave prilike su se krenule otvarati u 20. minuti. Tada je Antonio Perošević nakon jednog ubačaja Barišića precizno pucao glavom, ali se vratar gostiju Duka iskazao obranom.

Duka je spasio svoju momčad i osam minuta kasnije kada je skinuo fantastičan pokušaj iz daljine Mioča.

Koliko je Osijek dominirao svjedoči i statistika s poluvremena prema kojoj su imali devet pokušaja, šest u okvir gola, a Split niti jedan! Također, Osječani su, prema službenoj statistici, napravili samo jedan prekršaj u prvih 45 minuta.

A kada nije išlo iz igre, Osijek je potpuno zasluženo načeo protivnika s 11 metara. Penal je skrivio Jakić koji je igrao rukom u kaznenom prostoru. Precizan je bio Antonio Perošević .

Točku na i pobjedi stavio je Aljoša Vojnović golovima u 83. i 88. minuti. Prvi gol postigao je glavom, a pobrinuo se i za spektakl na samo kraju susreta kada je postigao pogodak petom.

Osijek je preuzeo vrh prvenstvene ljestvice uoči derbija između Rijeke i Dinama na Rujevici.