Komentari 52

'Pa uzeli smo bod strašnoj Hrvatskoj! Suđenje? Ne, hvala, neka to delegati komentiraju'

Igrali smo protiv sjajne momčadi, dobro smo izanalizirali hrvatske igrače prema onom što su pokazali na Cipru. Moram pohvaliti svoju momčad, rekao je slovački izbornik Tarkovič nakon remija s Hrvatskom

Slovaci su na konopcima držali Hrvatsku i na kraju osvojili bod (2-2) u Gradskom vrtu, no bod koji njima ništa ne znači u rezultatskom smislu. Jedino za prestiž jer su parirali aktualnom svjetskom viceprvaku. Slovačka je dva kola prije kraja ostala i bez teoretskih šansi za plasman na Svjetsko prvenstvo. Ne mogu do prvog, ali ni drugog mjesta jer im 'vatreni' bježe sedam bodova.

Hrvatska - Slovačka 2-2 01:18

Njima bod ne znači puno, ali zato su itekako zaljuljali hrvatski brod. Hrvatska mora u sljedećem kolu pobijediti Maltu, a onda u zadnjem kolu Rusiju na Poljudu ako želi s prvog mjesta u Katar. Da ne budemo samo pesimisti, pozitivna stvar je što smo osigurali drugo mjesto.

Osijek: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska - Slovačka

Slovački izbornik Štefan Tarkovič bio je zadovoljan izvedbom svoje momčadi. Dvaput su Slovaci vodili, a čak su se odlično nosili i bez najboljeg igrača i kapetana Mareka Hamšika koji je zbog ozljede izašao krajem prvog dijela.

- Igrali smo protiv sjajne momčadi, dobro smo izanalizirali hrvatske igrače prema onom što su pokazali na Cipru. Moram pohvaliti svoju momčad i sretan sam što smo odigrali ravnopravnu utakmicu u gostima. Remi je za nas dobar rezultat, zadovoljan sam ukupnom igrom - rekao je slovački izbornik Štefan Tarkovič.

Nakon Rusije, Slovačka neće vidjeti niti Svjetsko prvenstvo u Kataru. No, ovaj bod im je došao kao motivacija za budućnost.

- Ispunili smo sve ciljeve koje smo si postavili pred ovu utakmicu. Željeli smo odigrati utakmicu na koju ćemo biti ponosni. I bez pobjede smo ponosni na sebe. Igrali smo protiv strašnog suparnika i uspjeli biti ravnopravni. Čestitam igračima na nastupu. Nije lako odigrati ravnopravno s Hrvatskom na gostujućem terenu.

Slovaci su poveli golom Schranza u 20. minuti, a samo pet minuta kasnije Kramarić je izjednačio. U jeku hrvatskih napada i dominacije, Slovačka je krajem prvog dijela opet povela. Zabio je Haraslin. 'Vatreni' su dominirali u drugom dijelu i prijetili, ali nije išlo protiv tvrdih Slovaka.

No, u pravilu, kada ne ide, tu je naš vođa i kapetan. Uz dosta sreće, Modrić je u 71. minuti izjednačio na 2-2 iz slobodnjaka i krenula je teška opsada slovačkog gola. Redale su se prilike, a onda u 83. minuti 3-2! Nikola Vlašić zabio je za opću euforiju na osječkom stadionu, no samo minutu nakon toga šok. Gol je poništen zbog zaleđa.