Peh svih pehova: U sudačkoj nadoknadi ostao bez 4 mil. kn | 24sata

Komentari 43

Peh svih pehova: U sudačkoj nadoknadi ostao bez 4 mil. kn

Peh svih pehova:  U sudačkoj nadoknadi ostao bez 4 mil. kn
1

Chris Murphy uplatio je 225 kuna na pobjednike u pet engleskih liga. Pogodio je četiri prvaka, a izgubio je okladu zbog gola Doncastera u sudačkoj nadoknadi...

Manchester United, Cardiff, Gillingham te Mansfield Town već su osvojili naslov u svojoj ligi. Chris Murphy uplatio je 225 kuna na pobjednike u pet engleskih liga i u subotu je za dobitak od četiri milijuna kuna (425.250 funti) čekao još samo Bournemouth. I sve što je moglo poći po zlu i pošlo je po zlu. Bournemouth je remizirao 0-0 na gostovanju kod Tranmerea, kojem bodovi uopće nisu bili važni, a potom je Doncaster zabio u 96. minuti i za jedan bod osvojio drugoligaški naslov. Doncaster je gostovao kod Brentforda, koji se također borio za naslov.

Doncaster je cijelu utakmicu bio bolji, ali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Diagouraga je izborio penal za Brentford. Murphy je u tom trenutku vjerojatno nazvao šefa i rekao mu sve što mu je oduvijek želio reći, a prije nego što je spustio slušalicu, dao je otkaz. No umjesto kapetana Kevina O’Connora, koji uvijek puca penale, loptu je uzeo Marcello Trotta, napadač Fulhama na posudbi u Brentfordu.

Zaletio se i pogodio gredu. Nema sumnje, Murphyju je u tom trenutku srce nakratko stalo, ali još je imao dobitni listić od gotovo četiri milijuna kuna. No lopta se od grede odbila u noge Billyja Payntera. Vječita zamjena Doncastera pretrčala je cijeli teren. Paynter je glavu podignuo u pravom trenutku i ugledao u šesnaestercu Jamieja Coppingera. Gurnuo mu je loptu, a Coppinger je Doncasteru donio naslov i promociju u drugu ligu.

Čak 12.000 navijača Brentforda, nikad ih nije bilo više na stadionu u posljednjih 20 godina, u tišini je promatralo slavlje nogometaša Doncastera. A Murphy? Na svojoj je koži osjetio bit Murphyjeva zakona: “Ako nešto može poći naopako, i poći će naopako”.

Chris je zbog toga izgubio četiri milijuna kuna...