Komentari 35

Pennetta do rezultata karijere: U finalu US Opena u 34. godini

4

Talijanska tenisačica Flavia Pennetta pobijedila je Rumunjku Simonu Halep i ušla u finale US Opena. Penneta je protutnjala kraj rumunjske igračice u 2 seta (6-1, 6-3)

Flavia Pennetta prva je izborila finale tenisačica na US Openu. Talijanka je u dva seta pomela Rumunjku i drugu nositeljicu Simonu Halep 6-1, 6-3 za rezultat karijere. Pennetta je dosad na nekom grand slamu najviše igrala u polufinalu, upravo u New Yorku prije dvije godine. Sad je otišla korak dalje te izborila šansu za naslov.

Pennetta, trenutno 26. igračica svijeta, izborila je finale za samo sat vremena, a igrat će protiv sunarodnjakinje Roberte Vinci koja je kreirala jedno od najvećih iznenađenja u povijesti US Opena izbacivši Serenu Williams.